logo

YÖNETİCİLER

Hazreti Ömer (ra) in Halifeliği döneminde kadınlara verilen mihr (gelin adayına damat adayı tarafından evlenmeden önce verilen mal,mülk, para) çok fazla artmıştı, Hazreti Ömer yapacağı bir toplantıyla kadınlara verilen mihri sınırlandırmaya karar verdi ve Müslümanları kadın erkek bir araya toplayıp bu kararını açıkladığı anda kalabalığın içinden bir kadın Hazreti Ömer e cevaben ‘Ya Ömer Kuran-ı Kerim’de Allah (cc) deve yükü ile de olsa kadınlara mihrlerini verin‘ buyuruyor, ‘sen ne hakla buna engel oluyorsun‘ deyince Hazreti Ömer (ra) Ayeti Celileyi hatırlar  ‘kadın doğru söylüyor Ömer yanıldı’ der. Kadınlara verilen mihrleri sınırlandırmaktan vazgeçer.

Günümüzde siyaset yapanlar Lider, Milletvekili, İl Başkanı, İlçe Başkanı, Belediye Başkanı hangisi olursa olsun Hazreti Ömer (ra) kadar adaletli ve dürüst olmaları mümkün değilken bu siyasiler yaptıkları işlerde insanların kendilerini eleştirmelerine ve karşı fikir bildirmelerine tahammül edemiyorlar, sırtlarına para kasalarını takıp Siyasi Arenada sandalye kapanlar etkili oldukları yönetimlere, kişiliksiz, karaktersiz, seviyesiz, yalaka insanları yerleştirdikten sonra bu zavallı sallabaşları kullanarak her istediklerini tartışmasız icra ediyorlar. Bu durum Siyaseti yozlaştırıp sulandırıyor, Dava Adamlarının kafaları karışıyor, doğru ile yanlış yer değiştiriyor.

Bir takım insanlar yolunda yürüdükleri Siyasetin Liderine haklarını helal etmediklerini söylüyorlar, Liderin de o yolda yürürken en az onlar kadar emek sarf ettiğini unutuyorlar. Şahıslara yada topluma iyiliklerde bulunanlar bu işi Allah rızası için yaparlar. İyilik yapılan insanların bu yüzden iyilik yapanlara minnet borçları yoktur, onlar yaptıklarının karşılığını Allah (cc)katında alacaklardır.

Dava Adamları yaptıkları mücadeleyi Liderin şahsı için değil inandıkları Dava için yaparlar bu işin hak helal etmekle etmemekle zerre alakası yoktur, inanan insanların görevleri Davalarını yaşamak ve Yaşatmaktır.Saygılarımla.

Etiketler: » » » »
Share
213 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber