logo

11 Haziran 2018

Yılların mağduriyeti yeni yapılanma sonrası giderildi

Karabük’ün en gözde yerleşim biriml erinden biri olan Yenişehir bölgesindeki Dereevler’de uzun yıllar süren çile geçen yıl Ekim ayında atılan temel atma töreni ile sona ermişti.

Yaklaşık 13 yıldır bölgede konutlaşarak modern evlere sahip olmayı bekleyen Dereevler sakinlerinin Büyükbayram İnşaat tarafından geçen yıl başlatılan çalışmalarla artık yüzü gülüyor.

3 Nisan Park Evleri’ adı verilen ve 16 bin 341 metrekare alan üzerinde 192 konut, 18 işyeri, yüzme havuzu, otopark, kreş, fitnes salonu gibi sosyal donatılar inşa edilen dev projenin paydaşları iftar sofrasında bir araya geldi.

Çalışmalarla ilgili Meydan Haber’e konuşan yüklenici firma Büyükbayram İnşaat Sahibi Cuma Büyükbayram, “Titizlikle, planladığımız biçimde çalışmalar devam ediyor. 1.5 yıl kadar sonra teslim etmeyi düşünüyoruz. Konut ve işyeri satışlarımız devam ediyor. Ramazan ayı dolayısıyla kooperatif üyeleri, taşeron firmalarımız, çalışma arkadaşlarımız aileleri ile birlikte iftar sofrasında bir araya geldik. Çok güzel bir akşam oldu. Katılan herkese   teşekkür ediyorum” dedi.

Nilüfer Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Kahraman Çalman da açıklamasında, oldukça zor ve sıkıntılı geçen onca yılın ardından hedeflerine ulaşmak için en önemli virajı geride bıraktıklarını söyledi ve “Yüklenici firma Büyükbayram İnşaat, titizlikle çalışmalarını sürdürüyor. 18 ay içerisinde evlerimize oturmuş olacağız. Çok meşakkatli ve yorucu uzun bir dönemi geride bıraktık. Artık geleceğe güvenle ve umutla bakabiliyoruz. ” dediler.

Etiketler: » » »
Share
131 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber