logo

YAKINDA SEÇİM Mİ VAR?

Malum yerel seçimler için ilan edilen 31-03-2019 yaklaştı. Etrafınızda birkaç atışmanın dışında seçimlere ait herhangi bir iz, işaret veya emare gördünüz mü?  Bilmiyorum ama bana soracak olursanız Ben görmedim.

Çok uzakta değil önümüzdeki ayın sonunda yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili olarak partiler uzun süre adaylarını belirlememişlerdi. Bunların içerisinde adaylarını belirleyen en son parti İktidar partisi olan AK Parti oldu. Sonuçta bu bir seçim aday bir tane olacak herkesin dediği isim aday olursa adı seçim olmazdı.

Başta da bahsettiğim gibi ülkemizde ve ilimizde Muhtarlık Seçimleri hariç hiç seçim atmosferi yok, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Daha önce seçimlerde her yer gereksiz bayrak ve afişlerle donatılıyor araçlar giydiriliyor içlerine en güçlüsünden ses sistemleri yerleştirilip en büyüğünden kolonları da üzerine yerleştirdin mi artık seçimlere kadar o sokak senin bu cadde benim dercesine vakitli vakitsiz yüksek sesle çalan müzik eşliğinde dolaşan araçlar yok. Çokta güzel oldu bu uygulama hem gereksiz yere çöp yığınları olmuyor hem de bangır bangır araçlardan insanları rahatsız eden ses kirliliği olmuyor. Bunca yıldır ben afişlerdeki çokluğa ve süslenen araçlarda çalın müziği beğenip siyasisi tercihini değiştiren tek kişiye rastlamadım.

Siyasi partilerin adayları belli oldu dedik ama cumhur ve millet ittifakları anketlerdeki gidişata göre yer değiştirip kendilerince daha güçlü olarak gördükleri aday Leh’ine yarıştan çelişebiliyorlar bunu en son birkaç gün önce Safranbolu’da gördük. Aynı durumun Karabük merkezde de yaşanabileceği siyasi çevreler tarafından yüksek sesle dillendiriliyor.

Adı üzerinde seçim bu birileri sevinecek birileri üzülecek, birileri kazanacak birileri kaybedecek önemli olan birbirimizi üzmeden, kırmadan aynı şehirde yaşadığımızı ve aynı gemide olduğumuzu unutmadan seçimlerden sonrada yüz yüze bakacağımızı düşünerek güzel sözler sarf edelim. Sonuçta bu bir savaş değil seçim dostça mücadele etmek varken eylemlerimiz ve söylemlerimizle niye birbirimizi kıralım ki.

Benimde çok sevdiğim özellikle seçim zamanları sosyal medyada çokça paylaşılan bir söz var yeri gelmişken paylaşmadan geçemeyeceğim ”SEVDİKLERİNİZLE SİYASİ MUHABBETE HAYIR !

Sevdiklerinizle siyasi muhabbet yapmayınız

Zira, siyaset dostlukları zedeler

Siyasetçiler yoluna devam ederken

Siz dostlarınızı yitirdiğinizle kalırsınız ….”

KALIN SAĞLICAKLA

Etiketler: » » »
Share
930 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?
karabük haber