logo

05 Haziran 2019

Ülkü Ocakları İl Başkanı Kara’dan bayram mesajı

Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Ahmet Burak Kara ramazan bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda Karabük halkı ile Türk İslam aleminin bayramını kutladı.

Ocak Başkanı Kara mesajında, “Bir ay boyunca sabrın ve şükrün manevi kılavuzluğuyla idrak ettiğimiz, dua ve ibadetlerle içimize çektiğimiz Mübarek Ramazan ayını geride bırakırken bayrama kavuşmuş bulunmaktayız, “Ramazan Bayramı orucun mükâfatı, dayanışma ve yardımlaşma hissiyatının, hatır sorma ve gönül alma hasletlerinin emsalsiz bir kaynağıdır.

Bayramlaşmada sadece bedenler sarılmayacak, sadece eller tutuşmayacak; aynı zamanda kırılan kalpler onarılacak, incinen birlik ve beraberlik duyguları helalleşecektir. Çocuklar sevindirilecek, büyükler hürmetle ziyaret edilecektir.

Bu bayramda dargınlıklar son bulmalı; sevgi, muhabbet ve coşku iklimi her şeye rağmen hâkim olmalıdır

İhtiyaç duyduğumuz davranış modeli, bayramlaşmanın manevi adap ve terbiye halini hayatımızın her alanına taşımakla anlam ve derinlik kazanacaktır.

Bilhassa bayram tatilinde seyahat halinde olacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uyarak kaza ve felaketlerin önüne geçmelerini, bayram sevincini acıya boğmamalarını önem ve ikazla hatırlatıyorum.

Bu vesileyle aziz milletimizin, değerli Karabüklü hemşerilerimizin ve Türk-İslam âleminin,

Ramazan Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.

 Bayramın kalıcı dostluklara, sıcak ve daimi kavuşmalara kapı aralamasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » »
Share
2.108 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?
karabük haber