logo

11 Ağustos 2018

Topaloğlu’ndan vekaletle kurban çağrısı

Türk Kızılayı Safranbolu İlçe Koordinatörü İhsan Topaloğlu ‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganı ile başlattıkları kampanyanın devam ettiğini bildirdi. Yaklaşan kurban bayramı öncesi kampanya hakkında bilgiler veren Topaloğlu, “Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası, 2018 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri; sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak.Türk Kızılayı’nın Kurban’da Kızılay Modeli sayesinde hayırseverler, kurban ibadetlerini amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Bu çağdaş model sayesinde özenle seçilen kurbanlıklar, Et ve Süt Kurumu’nun modern kombinalarında vekalet sahiplerinin isimleri okunarak kesilecek. İslami şartların tamamına uygun şekilde gerçekleştirilecek kesimlere din görevlileri, veterinerler ve noter de eşlik edecek” dedi.

Konservelere konulacak

Meydan Haber’e konuşan Topaloğlu sözlerine şöyle devam etti: “Kurban etlerinden elde edilecek kavurma, konserve haline getirilerek 800 gramlık teneke kutulara konulacak. Kavurma konserveleri, Türk Kızılayı şubeleri aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Geçtiğimiz kurban kampanyasından şubemize gönderilen konserve kavurmaların tamamı şubemiz yönetim kurulu ve gönüllerimiz tarafından ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırılmıştı.  

Türk Kızılayı’na yurt dışına gönderilmek üzere kurban vekaleti verebilir, sınırların ötesinde bayramı bekleyen ihtiyaç sahiplerinin de yüzünü güldürebilirsiniz. Yurt dışında Balkanlar’dan Orta Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu’ya ve Güney Asya’ya kadar yaklaşık 40 ülkede kurban kesimi gerçekleştirilecek. Yurt içi kesimlerden elde edilen etlerin tamamı, önceki yıllarda olduğu gibi konserve yapılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza şubelerimiz aracılığıyla dağıtılacaktır. Yurt dışında ise kesim ve dağıtımlar, Kızılay ekiplerince yapılacaktır

Vekalet bedeli yurt içi 750, yurt dışı 590 lira

Hayırseverler, yurtiçi bir hisse kurban vekalet bedeli olarak 750 TL, yurtdışı kurban vekalet bedeli için 590 TL ödeyecekler. 168 Çağrı Merkezi ve internet sitemizden yapacakları  online kurban bağışlarında dört taksit imkanından faydalanabilecekler.”

 

Etiketler: » » » » »
Share
59 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber