logo

13 Ocak 2019

Tarımsal Eğitimin 173. Yıldönümünde bir araya geldiler

Karabük Ziraat Mühendisleri Odası tarımsal eğitim ve öğretim faaliyetlerinin başlangıcının 173. Yılı kapsamında  üyeleriyle bir araya geldi.

Karabük Ziraat Mühendisleri Odası İl Temsilcisi Adem AYDIN yaptığı açıklamada “Ülkemizdeki tarımsal eğitim-öğretim faaliyetleri Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul Yeşilköy`de 10 Ocak 1846 tarihinde Ayamama Çiftliği`nde kurulan Mektebi Zirai Şahane ile başlamıştır. Tarımsal eğitim ve öğretim faaliyetlerinin başlangıcının 173. Yılı kapsamında Karabük Ziraat Mühendisleri Odası olarak üyelerimizle bir araya geldik. Öncelikle oda üyemiz İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Çetin AYVALIK başta olmak üzere tüm meslektaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 Ekmeğini topraktan kazanan meslek grubu mensupları olarak tarımsal açıdan bakıldığında, dünyada gelişmiş ve söz sahibi olan ülkelerin tarımının da çok güçlü olduğunu görmekteyiz. Bu açıdan bakıldığında milli güvenliğimiz için savunma sanayiimizin ne kadar güçlü olması gerekiyor ise ülkemiz tarımının da en az onun kadar güçlü olması gerektiğini düşünmekteyiz. Genelde ülkemiz tarımının yerelde de ilimiz tarımının daha iyi noktalara gelmesine katkıda bulunabilmek için başta İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzle ve diğer paydaşlarımızla koordineli bir şekilde çalışmaya her zaman hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin AYVALIK ‘ta yaptığı konuşmada “Bu anlamlı günde meslektaşlarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ve ayrıca bu haftanın tarım haftası olarak ta kutlandığını hatırlatarak bu kapsamda her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de tüketen değil üreten olmamız gerekiyor. Bakanlık olarak tarımsal üretimin artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Toplantı odanın 2018 yılı faaliyetlerinin değerlendirilmesi ve 2019 yılı çalışmalarıyla ilgili yapılan görüş alışverişinden sonra sona erdi.

 

Etiketler: » » »
Share
2.345 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?
karabük haber