logo

13 Aralık 2018

Soğuksu’dan Safranbolu’ya kesintisiz ulaşım

Karabük Belediyesi tarafından Yeni Mahalle Millet Caddesinde “Her Mahalleye Bir Park” projesi kapsamında yapımı tamamlanan 117. çocuk parkı düzenlenen tören ile hizmete açıldı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin katılımları ile gerçekleştirilen temel atma törenine Belediye meclis üyeleri, MHP Karabük İl Başkanı Dr. Adem Kar, MHP Safranbolu Belediye Başkan Adayı Fatma Danışman, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldılar.

Açılış töreni öncesi bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; ” Şu anda açacağımız park 117. parkımız. Bu parkların çoğunu da satın aldık. Karabük’ün bir ucundan diğer ucuna gözle görülür hizmetlerimizi taşıdık. Meydanı olmayan şehre kent meydanı yaptık yine kütüphanesi olmayan şehre kütüphane yaptık. Asansör kuleleriyle vatandaşımızın daha rahat ulaşımını sağladık. Mahalleleri köprülerle birbirine bağladık. Önümüzdeki dönem yapacağımız hizmetlerimiz içerisinde Karabük’ün çocukları ve gençleriyle ilgili mükemmel bir bilim merkezi yapılacak. Yine bu mahallemizin içerisine muazzam bir sağlık merkezi inşa edilecek. Daha önceden biz diyorduk ki “Bu hastaneyi yıkacaklar!” hastane yıkılmayacak diye pankart asıyorlardı. Sonra seçim biter bitmez hastane yıkılıyordu. Biz öyle söylemiyoruz. Bu mahallemizin içerisinde mükemmel bir sağlık tarama merkezi açılacak. Size şöyle söyleyeyim park ile meydanı karıştıranlar için bu senenin sonuna kadar Karabük’ün en güzel şehir parkını inşa etmiş olacağız.

Şimdi en önemli hadisey i söylüyorum. Zonguldak’tan Safranbolu’ya kesintisiz ulaşımı sağlayacağız. Hiçbir trafik ışığında durmadan Karabük’ten giren arkadaşımız, Soğuksu mahallesinden giren arkadaşımız Safranbolu’ya kadar hiçbir ışıkta durmadan alt geçitler ile, üst geçitler ile çok yakında projesini açıklayacağım kesintisiz ulaşım programıyla Karabük tamamen mükemmel bir hale gelmiş olacak. Şimdi bakacağız diğer aday arkadaşlarımız neler söyleyecek bilmiyoruz. İnşallah Karabük için güzel bir şeyler söylerler. Cenab-ı Allah başkanlığı tekrar bize nasip ederse diğer aday arkadaşlarda iyi bir şeyler söylerlerse onları da yaparız. Ama iyi bir şey söyleyip Karabük’ün yapılan şeylerini yıkıp ben şunu yapacağım, ben bunu yapacağım diyecek adaylara da Karabüklülerin pirim vermeyeceğini hepimiz biliyoruz. Karabük’teki en önemli eksikliklerden bir tanesi de yağmur sularının sele dönüşmesi ve bütün her yerde bu yağmur sularının olmasıydı.  2019’da başlayıp 2020 senesinde bitecek yağmur suları sorunu da Karabük’te kökten çözülmüş olacak. nasıl doğalgaz Karabük’e 4 yılda dağıtıldıysa, içme suyu boruları 1 yılda değiştirildiyse yağmur sularıyla ilgili bu problemde 1 yıl içerisinde bitmiş olacak.

Biz göreve geldiğimizde Karabük Belediyesi imkanları çok kısıtlı bir belediyeydi. Şu anda imkanları en üst seviyeye çıkmış olan bir belediye. Yine hemen yanımızda Soğuksu Mahallemizde 3’üncü etap kentsel dönüşüm projesi önümüzdeki mart ayında başlayıp tekrar bitirilecek. Buradaki kentsel dönüşümün daha ucuza yapılabilmesi için, burada yaşayan vatandaşlarımızın daha ucuz konut alabilmesi için belediye olarak 33 tane daireden feragat ettik. Mezbahamızı şehir dışına taşıdık. Bütün yıkımı üstlenerek en az yüzde 20 daha ucuz konut elde etmesini sağladık. Aynı imkanları da sunmaya devam edeceğiz. Şimdi en güzel tarafı hem Yeni Mahalle’yi hem Bayır mahalleyi ilgilendiren konu Çarşamba Pazarı bölgesindeki kentsel dönüşüm önümüzdeki dönem tamamen tamamlanmış olup bambaşka bir şehir ortaya çıkacak. Devlet Demiryolları ile beraber haddehaneler bölgesindeki kentsel dönüşümü de tamamlamış olacağız. Biz Türkiye’de en şeffaf yönetimi gerçekleştirdik. Bugün Karabük Belediyesi’nin içerisinde rüşvet, torpil konuşulamaz. Biz belediyenin kasasına hiç kimsenin elini sokturmadık. Bizde paranın bereketini bulduk. Karabük Belediyesi şeffaf yönetimde örnek gösterilecek belediye halindedir. Ben burada emeği geçen tüm kurum müdürlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

En önemli hadiselerden biriside biz Karabük’te temizlik kampanyası başlattık. Geri dönüşüm ve temizlik üzerine şuanda Karabük 1 ay içerisinde Türkiye’nin en iddialı şehri olacak. Ne dağlarda ne yol kenarlarında bir tane çöp bırakılmayacak ve geri dönüşüm kutularıyla Karabük’ün her tarafı donatılacak. Türkiye’de örnek bir şehir haline gelecek. İnşallah bunları sizler ile ve çalışma arkadaşlarımla hep beraber tamamlayacağımıza inanıyorum. Bizim sizden beklentimiz nasıl bu güne kadar bizlerin başarılı olması için dua ettiyseniz bugünden sonrada dualarınızı eksik etmeyiniz. Burada görmüş olduğunuz park belediye personeli tarafından tamamlanmıştır. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza, personelimize, işçimize ve memurlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  Hepinize saygılar sunuyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda beraber olma temennisiyle sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ve duanın ardından Yeni Mahalle Millet Caddesi’ndeki çocuk parkının açılışı gerçekleştirildi.

Etiketler: » » » »
Share
3.917 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?
#

Soğuksu’dan Safranbolu’ya kesintisiz ulaşım” için 2 Yorum

 1. METİN YILMAZ : diyor ki:

  Karabük un üç önemli sorunu daha var, OTOPARK, YESİLALAN, HAVA KİRLİLİĞİ,
  OTOPARK, meydanın altı nikah salonuna kadar otopark yapılmalı,
  YEŞİL ALAN, istasyon bölgesinde betonlaşma değil, MİLLET BAHÇE Sİ PROJE Sİ uygulanmalı , geniş bir alan yesillendirilerek kent ve insanlar hava almalı,çay kenarı aile çay bahçeleri hayata gecirilmeli
  HAVA KİRLİLİĞİ, sanayi tesisleri ne son teknoloji k filtre sistemleri yaptırmalı, 2. zehir kaynagi MARZİNG kapatılmalı dir, iyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

 2. Kemal kara : diyor ki:

  İki donem belediye başkanlığı yapan birisi trafikte rahatlayacak insanlarda diyorsa ve soguk sudan bulak kavsagina kadar alt gecit yapiyorsa inanmam bir alt geciti gobekten ileri geciremeyen bunlari nasil yapacak butce ne borc ne maliyet ne onu bir hesaplayin konusun sayin başkan

karabük haber