logo

SİZE ZAHMET..

Karabük, Karabük Üniversitesi (KBÜ) kurulup büyümeye başlaması ile birlikte konut sektöründe çok hızlı büyümeye başlayan illerin arasında geliyor çünkü KBÜ’nün bu kadar büyümesi kimsenin aklına gelmiyordu ki konut yapımı buna yetişmek için hızlı bir şekilde yapılandı.

Şimdi gelelim size zahmet kısmına Karabük’e yapılan binaların müteahhitleri iskân almadan dairelerin hepsini satıyor ve vatandaşlarımız bu dairelere oturmaya başlıyordu. İskânları alınmayan dairelerin içlerinde 3 yıl ve daha fazla oturan vatandaşlarımız var.

İşte bundan sonra keşmekeşlik başlıyor bu binalarda oturan vatandaşlarımız elektrik, su, doğalgaz abonelikleri yapılıyor yada inşaat elektrik ve suyunu kullanıyorlar daireler kolaylıkla hızlı bir şekilde satılıyordu. Müteahhitler de bir yada daha fazla yapanlar iflas gösteriyor böylelikle iskan parasından kurtuluyor başka bir firma başka bir isim ile müteahhitlik yapmaya devam ediyordu. Peki ya vatandaşlarımız ne yapıyor belediyemizin imar ve şehircilik bölümün kapısını aşındırmaktan ve sorunu çözmek için elinden geleni yapmaktan başka bir şey gelmiyordu.

SİZE ZAHMET İmar ve Şehircilik Müdürü sayın Hasan Tahsin YAKUT bey bu soruna bir el atarsanız iskan konusundan köşeye sıkışmış vatandaşlarımıza nefes aldırmış olursunuz. Bundan sonrada bu konudan çaresiz kalan vatandaşlarımız sayısının artmaması için iskanı alınmamış dairelere kimselerin oturmasına müsaade etmeyin ki vatandaşlarımızın sayısı artmasın SİZE ZAHMET sayın YAKUT.

Etiketler: » » »
Share
147 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber