logo

SİYASET

Siyaseti kendilerine meslek edinen dava adamları, o davaya mensup oldukları kitlenin sayısının çoğalması ve eğitilmesi için mücadele ederler, kitlenin içerisinde kendilerine yer bulan, değişik kültür seviyelerine sahip insanların ortak akılları, gerektiğinde uğrunda canlarını vermekten kaçınmadıkları davalarıdır.

Kitle hareketlerinin içinde Profesör ile işçi arasında fark yoktur,onlar aynı davanın aynı ortak aklın hizmetkarlarıdır. Aynı davaya inanan kalabalıkların içerisindeki insanların bütün farklılıkları,inandıkları davanın potasında eriyip yok olur,onlar artık kardeş gibidirler, yaşadıkları sürece davalarını başarıya ulaştırabilmek için bir birileri ile yarışırlar.

Dava adamları Liderlerinin etrafında toplandıklarında Liderlerinin gündemi ile ilgili,var ise fikirlerini söylerler çekinmeden gönül rahatlığıyla anlatırlar,o konuda lider kararını verince,o ana kadar fikirde hür olanlar emirde robot olup liderin karalarını tereddüt etmeden harfiyen uygularlar, Liderlerin Allah vergisi yönetme kabiliyetleri vardır, eğitimli tecrübeli ve ileriyi görme yetisi olan insanlardır,Liderlerin Ülke geneline yayılmış donanımlı teşkilatları vardır. Bu özellikleri kendi bünyesinde toplayan Liderin verdiği kararlara dava adamlarının inancı tamdır. Onlar bilirler Liderlerinin kurduğu Teşkilatların aracılığı ile çok yönlü bilgilendirildiğini, Bu bilgiler ışığında yönetici şura ile karaların verildiğini. Dava adamlarının bir kısmının mantığına uy masada,akılları al masada onlar bilir,vardır Liderlerinin bil bildiği, zamanı geldiğinde onlarda anlar elbette bu işin hikmetini. Lider kadronun neyi neden yaptığını her zaman bilemeyeceğini önceden öğrenmiştir dava adamları,büyük bir olgunlukla,sabırla Liderlerinin yaptıklarının sonuçlarını görmeyi bekler,işte siyaset böyle bir şey kardeşlerim;Saygılarımla.

Etiketler: » » »
Share
268 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?
#

SİYASET” için 1 yorum

  1. İbrahim Görkem : diyor ki:

    Hayırlı uğurlu olsun,Mustafa Toker.Tarif ettiğin liderden kaldı mı?Onlar bir bir bu alemden çekilip gittiler.

Karabük Kız Yurdu
karabük haber