logo

20 Nisan 2019

Şeker Kanyonu’nda keşif ve bilirkişi incelemesi var

Yenice ve çevre turizminin can damarı Şeker Kanyonu, 22 Mart pazartesi tarihi bir gün yaşayacak. Şeker Kanyonu’nunda yapılacak HES için  Kastamonu İdare Mahkemesi’nde açılan davada yeni bir aşamaya gelindi. Edinilen bilgilere göre, Kastamonu İdare Mahkemesi Başkanı Hakim Onur Akbaş, taraflara gönderdiği yazıda HES’in  ve suların süresiz kullanım hakkı için açılan davayla ilgili olay mahallinde bugün keşif yapılacak.

Mahkeme tespit ettiği bilirkişilerin isimlerini taraflara tebliği etti ve itiraz olmaması halinde keşif ve bilirkişi incelemesinin 22 Nisan’da yapılmasının uygun bulunduğunu iletmişti.

Bilirkişi heyeti şu kişilerden oluşuyor. Prof. Dr. Koray Özcan ( Pamukkale Üniversitesi- Şehir Bölge Plancısı), Prof. Dr. Halil Kumsar (Jeoloji Müh. Pamukkale Ünv.),  Prof. Dr. Abdullah Cem Koç ( Pamukkale Ünv. İnşaat Müh. Hidrolik),  Mehmet Genç ( Harita Kadostra Müh. Pamukkale Ünv.), Ulkiye Akgün ( Çevre Müh. Pamukkale Ünv.), Dr. Gürçay Kıvanç (Biyolog- Limnoloji Pamukkukale Ünv.), Dr. Özkan  Evcin ( Orman Entomolojisi- Kastamonu Üniversitesi), Dr. Kerim Güney (Orman Botaniği- Bitki Sistematiği, Kastamonu Ünv.), Dr. Güngör Bayram (Ziraat Yüksek Mühendisi).

Keşif  ve bilirkişi incelemesi Şeker Kanyonu’nda 22 Nisan 2019 Pazartesi günü saat 09.30’da yapılacak.

Yenice Platformu’nun öncülüğünde Yazıköy ve Tır köyleri tüzel kişiliği adına açılan davada, Avukat Hüseyin Aksoy, tanık dinlenmesini de istedi. Avukat Hüseyin Aksoy’un dinlenmesini istediği tanıklar  İsmet Cebecioğlu, Mustafa  Akay, Ünal Tolun, Adnan Kalaycı, Zeki Çaylı ve Murat Alan’dan oluşuyor.

Yenice Platformu, tanıklar ve  davanın avukatı Hüseyin Aksoy geçen hafta Şeker Kanyonu’nda bir ön inceleme yaptılar.

Yenice Platformu adına konuyla ilgili olarak Mustafa Akay, bir açıklama yaptı. Akay; “22 Nisan’da yapılacak keşif ve bilirkişi incelemesi için tüm Yenicelileri ve çevre kuruluşlarını Şeker’e bekliyoruz. Burada vereceğimiz görüntü, olayı olumlu etkileyecektir ve sonuca gitmemize katkı sağlayacaktır. 22  Nisan bize 23 Nisan’ın  muştusu  olacaktır” dedi.

 

Etiketler: » » » »
Share
1.077 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?
karabük haber