logo

15 Mayıs 2018

Şehit Aileleri İstanbul ve Edirne gezisinden mutlu döndü

Karabükte bulunan şehit aileleri ‘Anneler Günü‘ dolayısıyla hafta sonunu İstanbul ve Edirne’deki tarihi mekanları gezerek geçirdi.

Cumartesi günü sabah namazı Eyüp Sultan camisinde kılarak geziye başlayan şehit aileleri ardından Eminönü’ndeki kahvaltının ardından rehber eşliğinde sırasıyla Topkapı sarayı, Ayasofya, Sultan Ahmet ve diğer mekanlar gezilerek Edirne ye hareket edildi.

Geceyi Edirne’de geçiren şehit yakınları  13 Mayıs sabahı Edirne hudut sınır kapısı, Sağlık müzesi karaağaç, başta Selimiye ve diğer cami ve şehitlikleri gezdi.

Edirne şehitliğinde şehitler için dua edildikten sonra Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu , Anneler Günü mesajını Şehit annelerine duyurdu.

Selimiye camisinde öğlen namazının kılınmasının ardından şehir gezisine devam eden heyet akşam saatlerinde Karabük’e döndü.

İstanbul ve Edirne gezisini Meydan Haber’e değerlendiren Dernek Başkanı  Öksüzoğlu “Son derece faydalı bir etkinlik oldu.  Gezi  programımızın düzenlenmesinde destekleriyle bizleri mutlu eden Valimiz Kemal Çeber beye, Vali Yardımcımız Barbaros Baran beye ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Galip Sökmen beye ve bilhassa manevi destekleriyle dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendiye şehit aileleri adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
95 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber