logo

18 Ağustos 2018

Sebzeciler Odası bir kez daha ‘FARK’ını ortaya koydu

Karabük Sebzeciler, Balıkçılar, Kasaplar ve Pazarcılar Odası milli konulardak i hassasiyeti ile bir kez daha öne çıkarak adından övgüyle söz ettirdi.

Türkiye’deki doların yükselişini protesto etmek ve hükümete destek olarak devletin yanında olduklarını göstermek için Cuma pazarı mevkiine ‘DOLARIN YERİ DOLAR DA VATANIN YERİ DOLMAZ’ yazılı pankart asan Sebzeciler Odası gönülleri bir kez daha fethetti.

Oda Başkanı Cuma Kara, zaman zaman değil her zaman aynı duruşu sergilediklerine dikkat çekti ve Meydan Haber’e yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sesine Karabük sebzeci ve pazarcı esnafı olarak ses olmak istedik. Esnaf olarak biz de Cumhurbaşkanımızı destekliyoruz. Buradan sizin aracılığınızla bütün vatanseverlere sesleniyorum. Dolar, Euro alırsan paranı dolara euroya yatırırsan batı kazanır ve dolar, euro kazanır. Türk lirasına yatırım yaparsan Türk lirası değer kazanır. Türk ekonomisine darbe vurmak isteyenlere fırsat vermeyelim. Bize Türk Lirası yeter. Bu cennet vatana sahip çıkalım, Şu an bütün şer güçlerle mücadele eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimize destek olalım” ifadelerini kullandı.

CUMA GÜNLERİ BEREKET DUASI VAR

Göreve geldiği tarihten buyana Cuma günleri Cuma pazarı esnafı ve alış verişe gelen vatandaşlarla ‘Bereket Duası’ programını uygulayan Sebzeciler, Balıkçılar, Kasaplar ve Pazarcılar Odası Başkanı Cuma Kara, “Yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğümüz bir uygulama bu. Artık geleneksel hale geldi. Hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız Cuma günleri Cuma pazarında alış verişlerine bereket duası ile başlıyor” dedi.

Karabük İl Müftülüğü Merkez Vaizi İrfan Bayın’ın gerçekleştirdiği bereket duası programına Karabük Belediyesi Zabıta Müdürü Sedat Köse, Oda yöneticileri ve esnaflar katıldı.

Etiketler: » » » »
Share
155 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?
karabük haber