logo

31 Ocak 2019

Sahip çıkmazsak her türlü olumsuzluğu kabullenmiş oluruz!

2014 seçimlerinde çok başarılı bir performans sergileyerek MHP’nin oylarını 2 bin 372’den 8 bin 169’a çıkartan Özata, bu kez İYİ Parti’nin Safranbolu Belediye Başkan Adayı oldu. 2014 seçimlerinde büyük bir başarıya imza atan Mustafa Özata, sosyal medya hesabından yaptığı ilk açıklamasında adaylığını duyurdu ve hemşehrilerinden destek istedi.

ÖZATA’NIN İLK AÇIKLAMASI

Sevgili Arkadaşlarım,Saygıdeğer Safranbolu’lu Hemşehrilerim.

30 Mart 2014 seçimlerinde gösterdiğiniz destek ve teveccühle çok başarılı bir sonuç elde etmiş ancak seçimi alamamıştık.

Geçen süreç “Sevdamız Safranbolu” ile ilgili ne kadar doğru görüş ve fikirlere sahip olduğumuzu,öngörülerimizin ne kadar isabetli olduğunu hepimize gösterdi.

Maalesef güzide şehrimiz Safranbolu’muz 1,5 yıldır kayyumla yönetilmektedir.Bu durumun sorumlusu öncelikle iktidar partisi olmakla birlikte Safranbolu’lular olarak hepimiziz.

Bizler,
Partizanlık uğruna ; mezarlarımızın,
tüm anılarımızın olduğu, torunlarımızı yetiştireceğimiz ve nihayet mezarımızın olacağı şehrimize sahip çıkmazsak her türlü olumsuzluğu kabullenmiş oluruz.

Şikayet edeceğimize ,bu durumu değiştirmeye çalışmalı, Safranbolu’yu en iyi yönetecek adayı seçerek işbaşına getirmeliyiz.

Safranbolu halkının öngörü ve feraset ine güvenerek Safranbolu Belediye Başkanlığına İyi Parti’den aday oldum.

Her görüşten hemşehrilerimin, parti ayrımı gözetmeksizin ortak akıl ve sağduyuda birleşerek Sevdamız Safranbolu’nun selameti için desteğini esirgemeyeceğine olan inancımla, Adaylığımın ;
şahsım,ailem,hemşehrilerim ve ülkem için hayırlara vesile olmasını dilerim. İçten Sevgi ve Saygılarımla

AK PARTİLİ ESKİ BAŞKAN GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Öte yandan, 2014 seçimlerinde Mustafa Özata’nın önünde 2 bin oy farkla seçimi kazanan AK Partili Necdet Aksoy, yolsuzluk iddiaları üzerine 22 Haziran 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldı. Türkiye’nin önemli turizm bölgelerinden olan Safranbolu’yu, geçen süre zarfında, kayyum olarak atanan Kaymakam Fatih Ürkmezer yönetmeye başladı. Yolsuzluk gerekçesiyle görevden alınan eski belediye başkanı Necdet Aksoy’un AK Parti’den ihraç kararı, AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından kabul edilmedi.

Etiketler: » » » » » »
Share
5.180 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?
Karabük Müzik Kursu