logo

02 Haziran 2019

SAHİ NE ANLADIK ?

Geldi, geliyor, Havalar ısındı nasıl olacak derken RABBİM serinliğini verdiği ve 11 ayın sultanı dediğimiz oruç ayı mübarek ramazan çabucak geldi geçti.

Her ramazan kadar olmasa da  fetvaların havada uçuştuğu, Saçma sapan (bence kurgulanmış) soruların sorulup medyatik hocalardan fetvaların alınıp günlerce konuşulduğu, teravihi, sahuru, iftarı ile geçirdiğimiz bir ay oldu ramazan.

Yine tv lerde yaptıkları program başına milyonlar alan hocaların asgari ücretliye sabrı ve Şükrü telkin ettiği bir ay oldu ramazan.

Bir kaç istisna haricindekine zengin zengini ağırladı, Bürokrat bürokratı ağırladı şatafatlı iftar sofralarında.

Siz hiç şahit oldunuz mu şaşalı bir iftar davetinde gariban asgari ücretle geçinen bir ailenin misafir edildiğini, gariban çocukların sevindirildiğini? Ben görmedim duymadım, belki gizli yapmışlardır haberdar olmamışızdır, gerçi Şatafatlı iftar sofralarında eşini dostunu ağırlayıp bunu tüm kamuoyuna duyuranlar bu yazdıklarımı da gizli yapmazlardı herhalde.

Ramazan ayı hepimizin bildiği üzere şükür ayıdır, sabır ayıdır, az da olsa garip gurabanın halinden anlama ayıdır, bizler ne yaptık Yine Ramazan ayını yanlış anladık, hep olduğu gibi sadece sabrı ,Şükrü  tavsiye ettik …

LÜTFEN DİKKAT!

Malum ramazan bitti bayram için uzunca sayılabilecek bir bayram tatiline girdik gurbettekiler memleketlerine doğru yola çıktılar yollar adeta araç seli, lütfen biraz dikkat, uykusuz,yorgun ve hızlı araç kullanmayın, her yıl bayramlarda onlarca kaza yüzlerce ölüm ve yaralanma oluyor, geç olsun güç olmasın unutmayın 1 gün geç gitmek hiç gidermemekten daha iyidir.

Kazasız ve belasız huzurlu ,sevinçli ağız tadıyla  bir bayram geçirmeniz dileklerimle HAYIRLI BAYRAMLAR…

KALIN SAĞLICAKLA.

Etiketler: » » »
Share
2.868 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?
karabük haber