logo

21 Mart 2019

“Sağlık çalışanları artık kurumlarda yemek yiyemez hale gelmişlerdir”

Türk Sağlık-Sen Karabük Şube Başkanı Sadık Doğdu yaptığı açıklamada hastanelerde verilen yemeklerle ilgili memnuniyetsizliğin giderek arttığını söyledi.

Konu hakkında defalarca bildirimde bulunduklarını hatırlatan Sendika Başkanı Doğdu açıklamasında, “Yemeği ölçülü yemek ve hazmetmeyi beklemek, bunlar yemek ile ilgili bilimsel tavsiyelerdir. Sağlıklı yaşam içinde önemli bir kriterdir.

Yemeklerde hijyene dikkat edilmesi ve malzemenin kaliteli olması ise sağlık için zarurettir. Yemeklerin makul ölçüde olması, insani doyurması da için insan bedeni için önemlidir. Tadının güzelliği de damağımız için gereklidir.

Yemekte bu hassasiyetler her vatandaş için geçerlidir. Nerede olursa olsun insanlar yemek konusu olunca bunlara dikkat ederler.

Karabük’te fedakârca hizmet üreten çalışanlara verilen yemekler ile ilgili memnuniyetsizlikler defalarca dile getirilmesine rağmen gerekli hassasiyet ne yazık ki gösterilmemektedir.

Yemek konusunda bir özensizlik adeta alıp başını gitmekte ve Karabük’te ki sağlık kurumlarını hızla sarmaktadır.

Çalışanlar artık kurumlarda yemek yiyemez hale gelmişlerdir. Mecburiyetten yenen yemekler nedeniyle de rahatsız olmaktadırlar. Bu rahatsızlık hem bedenen hem de ruhendir.

Bu durum hastanelerimize yakışmamaktadır. Bu işi çözmenin her açıdan makul bir yemek temin etmenin çok zor olduğunu düşünmüyoruz.

Niçin ısrarla sağlıksız yemek malzemeleri çalışanlara dayatılmaktadır? İdare bu soruların cevabını vermeli ve bu durumu bir an önce düzeltmelidir.

Sağlıklı yemek sağlık çalışanlarının da hakkıdır. İdarelerde bunu teminle yükümlüdür.

Çalışanın burnunu tıkayarak, midesi ayaklanmış bir şekilde öğle yemeğini yemek zorunda kalmasını müsaade etmeyeceğiz.

Sorun çözülmezse tepkimizi değişik yönetmelerle ortaya koyacağımızı, simit ayranla bu durumu protesto edeceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Etiketler: » » »
Share
930 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?
#

“Sağlık çalışanları artık kurumlarda yemek yiyemez hale gelmişlerdir”” için 3 Yorum

  1. kemal : diyor ki:

    Yapılacak açıklama: Günde şu kadar kişi yemek yiyor. Bunun kaçının personel yada ögrenci olduğu belirtilmeyecek. Kaç kişinin sadece su alıp indiğide açıklanmayacak.

  2. mustafa : diyor ki:

    Yemeğe çıtığımızda yemek bitti deniyor ve başka yemek veriliyor.

  3. merve : diyor ki:

    Tutanaklarımıza da bir cevap alamıyoruz.

karabük haber