logo

25 Mart 2019

“Safranbolu’muzu algı siyasetine teslim etmeyeceğiz”

Saadet Partisi Safranbolu Belediye Başkan Adayı Orhan Gökmen seçim çalışmaları kapsamında yaptığı açıklamada Safranbolu’yu algı siyasetine teslim etmeyeceklerini söyledi.

Karabük Meydan Haber ve Ajans Karabük’ün sosyal medya hesaplarından ortak yayınlanan canlı yayın programında konuşan Gökmen seçim sürecini değerlendirdi.

Kısır çekişmelerin, gereksiz polemiklerin Safranbolu’ya bir şey kazandırmayacağını hatırlatan Saadet Partisi Safranbolu Belediye Başkan Adayı Orhan Gökmen “Şehrimizin vizyonu ve şehrimize dair projelerin konuşulması gerekirken Belediye Başkan Adaylarımızın birbirine malum olduğu üzere hoş olmayan tavır ve davranışları kültür ve inancımızla bağdaşmamaktadır.

Medeniyet mirasımız Safranbolu’muzu yönetmeye aday kadroların topluma örnek olacak şekilde sorumluluk duygusu ile hareket etmesi gerekmektedir. Ekonomik kriz yaşadığımız bugünlerde halkımızı gererek ve kutuplaştırarak algı siyaseti üzerinden iktidar üretmeyi amaçlayanları saygı, sevgi ve nezakete davet ediyoruz.

Dürüstlük, kardeşlik ve adalete en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde Safranbolu’muzu algı siyaseti yapanlara teslim etmeyeceğiz.

İyilik ve yardım yapmayı yerli ve milli hayır müesseseleri (Kızılay, Yeşilay ve Vakıf Kuruluşlarımız vb.) varken icraatları ve uluslararası gizli bağlantıları her zaman kamuoyu nezdinde tartışma konusu olan rotary ve benzeri kuruluşlardan öğrenecek değiliz. İyilik ve yardım yapıyor görünerek ülkemizi yönlendirip yönetmeyi amaçlayan proje ve proje müelliflerine karşı uyanık olmak zorundayız.

Safranbolu’muzun ortak mekanlarında yapılan uygulamalar şehrimizin bütününe hizmeti değil ranta hizmet anlayışını net olarak ortaya koymaktadır.

Yönetim acziyetine düşerek Medeniyet Mirasımız Safranbolu’muzu kayyuma teslim eden anlayışın bütün bunların hesabını vermeden şehrimizi yeniden yönetmeye talip olması gelecek adına kaygı verici bir durumdur.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçim şehrimizin ranta teslim edilişinin ve hizmetlerden mahrum bırakılışının sandıkta hesabının sorulacağı önemli bir fırsat olacaktır.

Safranbolu’muzun üzerinde oynanan oyun ve kurulan tuzağı Safranbolulu hemşehrilerimiz ile birlikte bozacağız. Safranbolu’muzu algı yönetimine teslim etmeyeceğiz. Safranbolu’muzu layık olduğu şekilde yöneteceğiz” dedi.

 

Etiketler: » » » » »
Share
2.125 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?
karabük haber