logo

11 Nisan 2019

Safranbolu’daki değişimin sırrı çok İYİ çalışmaktan geçti

Millet İttifakı’nın CHP’li adayı olarak girdiği 31 Mart seçimlerinde Safranbolu’da tarihi bir başarıya imza atarak Belediye Başkanı seçilen mimar Elif Köse tarihi ilçenin ilgi odağı oldu.

İbrahim Ayhan’ın CHP Safranbolu İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından kısa süreli bu görevi yürüten, yerel seçim sürecinin başlamasıyla da Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı İsmet Zühtü Saraçoğlu ile girdiği ön seçimden aday olarak çıkan Köse, seçim çalışmalarına başladıktan bir süre sonra ilçede Millet İttifakı oluşturulmasıyla da gücünü artırdı.

Meral Akşener liderliğinde yeni kurulan ve 24 Haziran’da girdiği ilk seçimde Safranbolu’da 5 binin üzerinde oy alan İYİ Parti’de Mustafa Özata Belediye Başkan adayı olarak ilan edildikten bir hafta sonra Millet İttifakı’nın önünü açtı ve Elif Köse’nin lehine adaylıktan çekildiğini duyurdu.

İttifakın oluşmasıyla birlikte Bilal Aslan başkanlığındaki Safranbolu İYİ Parti, bütün teşkilat kademeleriyle birlikte Elif Köse’nin yanında yer aldı. Belediye Meclis üyelerinin belirlenmesinde de uzlaşan CHP ve İYİ Parti seçim kampanyasının sonuna değin uyumlu ve tempolu çalışarak elde edilen büyük zaferin baş aktörleri oldu.

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1.447 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?
Karabük Müzik Kursu