logo

04 Nisan 2017

Safranbolu’da Alparslan Türkeş 100. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu

Safranbolu Ülkü Ocakları, ülkücü hareketin kurucusu, Türk dünyasının efsane lideri merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 20. Yılı münasbetiyle Beştepeler mevkiinde ‘Hatıra Ormanı’ oluşturdu.

Milli konulardaki duyarlılığının yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle de adından övgüyle söz ettiren Safranbolu İlçe Ülkü Ocakları’na mensup gençler  bu defa Türk dünyasının bilge lideri merhum Alparslan Türkeş adına ‘Hatıra Ormanı’ oluşturarak vefalı bir çalışmaya daha imza attı.

Konuyla ilgili MeydanHaber’e konuşan Safranbolu Ocak Başkanı Hakan Ünal, “Dün emrindeydik, bugün yolunda, yarın da yanındayız. Başbuğumuzu rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Ülkü Ocakları Safranbolu İlçe Başkanı Ünal açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Kıyamet Kopacağını da Bilseniz Elinizde Bir Fidan Varsa Onu Dikiniz” diyen Peygamber Efendimizin Hadisinde’de belirtildiği gibi ağaç dikmek, topraklarımız ve doğamız için önemli bir konudur. Bizler de bu topraklar uğruna canlarından geçenlere mensup hareketin evlatları olarak Türk-İslam Dünyasının Başbuğu merhum Alparslan Türkeş’in vefatının 20.Yıl dönümünde Başbuğumuzun anısına İlçemiz Beştepeler mevkiinde bulunan bu alanda Safranbolu Ülkü Ocakları olarak 200 fidan dikimi Yaparak “Alparslan Türkeş 100.Yıl Hatıra Ormanı” adı altında ağaçlandırıyoruz. Başbugumuzu Rahmeti Rahmana kavuşmasının 20. Yılında Saygı ve Dua ile anıyoruz, Gönüller de Türkeş Ölmeyecek İsimi ve fikirleri ile kıyamete dek yaşayacaktır.”

Etiketler: » » » » »
Share
176 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?
karabük haber