logo

11 Nisan 2019

Safranbolu’da 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışı yapıldı

Safranbolu Emek Ortaokulu’nda 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışı yapıldı. Fuarın açılışına Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Karabük Valisi Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu’nun eşi Nefise Vargeloğlu katıldı.

26 projenin sunulduğu fuarda ilk olarak Emek Ortaokulu Müdürü konuşma yaptı. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş konuşma yaparak şunları söyledi; “ Türkiye’de ve Dünya’da değişim ve dönüşüm yaşanmakta. Bu değişim ve dönüşümün içinde en önemli kavramlardan birisi inovasyon. İnovasyon dediğimiz zaman bilginin ticari değer kazanması aynı zamanda bilginin ete kemiğe bürünmesi şeklinde tanımlayabiliyoruz. Bu inaovatif projelerde emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün konuşmasının ardından kurdele kesimi ile alanın açılışı yapıldı. Protokol üyeleri tarafından tüm stantlar gezilerek öğrencilerden bilgi alındı.

26 projenin yer aldığı fuarda birçok ders konusu, günlük hayatta ve teknolojik alanlarda kullanımı kolaylaştıracak buluşlar sergilendi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1.156 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?
karabük haber