logo

14 Şubat 2018

Safranbolu Ülkü Ocakları’ndan ’14 ŞUBAT’ etkinliği

Safranbolu’da 14 Şubat Sevgililer Günü’nü protesto eden Ülkü Ocakları’na mensup gençler ‘Tek Aşk Vatan’ diyerek şehitliğe yürüdü.

Ülkü Ocakları Safranbolu İlçe Başkanı Hakan Ünal “Hemen hemen her gün şehit haberleri sarsıldığımız şu günlerde Hıristiyan papazın zina eden gençleri savunması nedeni ile öldürüldüğü günü kutlamayı reddediyoruz” diyerek Kıranköy’deki Ocak binası önünden Safranbolu Şehitliğine kalabalık bir grupla yürüyüş gerçekleştirdi.

Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Mustafa Turgut Cengiz ve MHP Safranbolu İlçe Başkanı Celal Tokatlı’nın da yer aldığı yürüyüş öncesi Meydan Haber’e konuşan Safranbolu Ocak Başkanı Ünal, “Acımız daha tazeyken 14 Şubat’ı bahane ederek düzenlenen her türlü eğlenceyi protesto ediyoruz. Türk kültüründe ve İslam ahlakında bu tarz batı adetlerini taklit etmek doğru değildir. Bizim sevdamız Kur’an-a, bizim sevdamız bayrağa, bizim sevdamız vatana. Herkes sevgilisinin yanına giderken bizler, en büyük sevgilisi vatanı olmuş ve bu uğurda canını vermekten çekinmemiş Şehitlerimizden Hemşehrimiz ‘Ömer Bilal Akpınar’ kardeşimizin şehidimizin kabrine yürüyoruz. Yasin-i Şerif ve dualarla şehitlerimizi yad ediyoruz. Allah şehadetlerini kabul etsin. Liderimiz Devlet Bahçeli beyin dediği gibi gerekirse biz de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gitmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
210 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?
karabük haber