logo

11 Ekim 2018

Safranbolu Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?

Safranbolu İlçe Devlet Hastanesi bünyesinde bir personelin görev yeri değişikliği sonrası hastane idaresi ile siyaset kurumu arasında baş gösteren sıkıntının artarak devam ettiği gözleniyor.

Safranbolu Devlet Hastanesi Hasta Hakları birimine ikinci bir psikoloğun tayin edilmesinin ardından hemşirenin görev yerinin değiştirilmesi hastane idaresi ile siyasetçiler arasında krize yol açtı.

Sadece Safranbolu Devlet Hastanesi’nde değil, bütün kamu kurum ve kuruluşlarında kayırmacılığa son verilip ve liyakat esasına göre atama ve görevlendirmeler yapılmasını bekleyen vatandaşlar, “Maalesef şehrimizde pek çok kurumda idari noktalarda görevlerde bulunan pek çok kişi bileğinin hakkıyla değil, arkalarındaki siyasetçilerin arzuları ile makam sahibi oluyorlar. Siyaset yapanların kamu kurumları üzerinde bu kadar etkin ve baskıcı olması hizmetlerin aksamasına da sebebiyet verebilmektedir” şeklinde görüş dile getiriyorlar.

Etiketler: » » »
Share
290 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?
#

Safranbolu Devlet Hastanesi’nde neler oluyor?” için 1 yorum

  1. mehmet : diyor ki:

    il bazında hastanelerde bu konuda birlik sağlanmış midır? Eğitim Araştırmada kim çalışmaktadır. Eğitim araştırmada hiç piskolog yok mudur.Karabük Eğitim Araştırmada hemşire çalışmaktadır. İl sağlık müdürlüğünün hasta hakları biriminde piskolog mu çalışmaktadır.

karabük haber