logo

09 Şubat 2019

Safranbolu Barış Mahallesi’ni heyecanlandıran projeler

Safranbolu Barış Mahallesi Muhtar Adayı Ertuğrul Akarsu ortaya koyduğu birbirinden iddialı projelerle dikkat çekiyor.

31 Mart yerel seçimlerinde Barış Mahallesi’nde muhtar olarak görev alması halinde yapmayı planladığı hizmet ve projeleri mahalle sakinleri ile paylaşan Akarsu, özellikle eski Orman İşletmesi binasının bulunduğu yaklaşık 800 metrekarelik alanda uygulayacağı Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) ve Muhtarlık Ofisi projesi ile seçim yarışına ayrı bir heyecan kattı.

Meydan Haber’e konuşan Safranbolu Barış Mahallesi Muhtar adayı Ertuğrul Akarsu, “Muhtarlık durağanlığı, pasifliği, sıradanlığı kabul etmez. Dinamik, Aktif, Çalışkan bir muhtar mahallesine kazandırır. Mahallesinde yaşayanların hangi hizmetlere ihtiyacı olduğunu, insanların ne istediğini en iyi bilen kişidir. Biz mahallemizin nelere ihtiyacı olduğunu iyi biliyoruz. Çünkü biz 35 yıldır Barışta yaşıyor, Barışta ikamet ediyoruz” diyerek göz kamaştıran projenin detaylarını anlattı.

Muhtar adayı Akarsu dev projeyle ilgili “Barış Mahallesi Araphacı Caddesinde Misak-î Milli İlköğretim Okulu yanında  ( Eski Orman İşletmesi Binasının olduğu alan ) İmar Planında 95 Ada, 1 Parselde bulunan RESMİ KURUM alanı olarak belirlenen toplamda 795 m2 arsa üzerine, 400 m2 kapalı alana sahip 2 katlı bina yapılabilmektedir.

Barış Mahallesindeki Mahalle Muhtarlığıyla ilgili yapmış olduğum saha çalışmasında ve hane ziyaretlerinde özellikle mahallemizde yaşayan bayanlarımızın ve gençlerimizin, Barış Mahallesine de diğer mahallelerde olduğu gibi,

* Kişisel Gelişimlerini üst seviyeye çıkaracakları,

* Mesleki ve Sanatsal Bilgilerini Geliştirecekleri,

* Tüketici olmaktan çı kıp, aktif üretici olmalarına yardımcı olacak,

* Gelir elde etmelerine Katkı sunacak,

* İstihdam edilebilirliklerini artıracak

* Sanat ve Meslek Eğitimlerinin Yanı sıra Sergiler, Seminerler, Yarışmalar, Panel ve Konferansların düzenleneceği organizasyonların gerçekleştirileceği

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi SAKEM ŞUBESİ nin ve aynı binada mahallemizin muhtarına daha kolay ulaşabileceği MUHTARLIK OFİSİ nin yapılması için 31 Mart 2019 tarihinde seçilecek olan Belediye Başkanımıza mahalle sakinlerimizin taleplerini ileterek ve proje  dosyamızı sunarak yapımını isteyeceğiz.

Mahalle Muhtarlığı sadece vatandaşın yol, su, kanalizasyon, temizlik işleri ve sosyal yardım taleplerini takip etmek değildir. Muhtarlar aynı zamanda mahalle sâkinlerinin Sosyal Yaşam Kalitesini artıracak fikir ve projeler üreterek bu projelerin yapımını takip etmek zorundadır. Barış Mahallesinde Sosyal Yaşam Kalitesini artırmak için olağanüstü bir çaba sarf etmekteyiz. Muhtarlar ve Muhtar Adayları elbette  proje hazırlar, elbette fikir üretir mahallesi adına yapımını yetkililerden talep eder. Projelerimizle Fikirlerimizle bu güne kadar yapılmayanları yapmak için farkımızı ortaya koymak için Barış Mahallesinde yaşayanların desteklerini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler: » » » » » »
Share
1.329 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
karabük haber