logo

09 Eylül 2017

Özata “Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım!”

Meral Akşener’in başkanlığında kurulacak yeni partide etkin görev alması beklenen Mustafa Özata Karabük il ve ilçe teşkilatlarının oluşturulması noktasında ‘yetkilendirme’ yapılmadan yapılan açıklamaların spekülasyondan öte gitmediğini vurguladı

Eski bakanlardan Meral Akşener’in öncülüğünde kuruluş çalışmaları süren yeni partinin Karabük il ve ilçelerindeki teşkilatlanma çalışmalarına yönelik kamuoyunda ortaya atılan isimlerle ilgili Mustafa Özata’dan açıklama geldi.

Akşener’e yakınlığı ile bilinen 2014 Safranbolu MHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Özata sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yetkilendirme yapılmadan yapılan açıklama ve çalışmalar spekülasyondan öte gitmemekte ve camiamıza zarar vermektedir” dedi.

Yeni kurulacak partiyi başarıya ulaştırmak için toplumun tüm kesimlerine ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Özata, yetkili kurullar tarafından yapılacak görevlendirmelerle birlikte Türk siyasetinde yepyeni bir dönemin başlayacağına dikkat çekti.

Mustafa Özata’nın açıklaması şöyle; “Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulacak olan partimizle ilgili; Karabük ilimizden ve ilçelerinden spekülatif olarak “İl başkanlığı için görevlendirildim, şu görev için yetkilendirildim, teşkilatı ben kuracağım vb.” Söylemlerde bulunanlar olduğu yönünde gelen yoğun dedikodular üzerine yaptığım görüşmeler sonucunda; Ne ilimiz ve nede başka bir yer için hiçbir görevlendirme ve yetkilendirme yapılmadığını öğrenmiş bulunuyorum. Heyecanla ve istekle, iyi niyetli olarak yapıldığına inandığım bu tür söylemlerin, aslında bu aşamada yersiz olduğunu ve emeklere zarar verdiğini belirtmek isterim. Bu onurlu mücadeleyi başarıya ulaştırmak için hepimize ihtiyaç var, hep birlikte olmalıyız, doğal olarak her teşkilatı yöneten bir başkan ve yönetimleri olacak ve bu konuda yetkili kurullar bu görevleri kime tevdi ederse o arkadaşlarımızın başarısı için hep birlikte destek olacağız. Ancak; yetkilendirme yapılmadan yapılan açıklama ve çalışmalar spekülasyondan öte gitmemekte ve zarar vermektedir. Hep birlikte gerekli hassasiyeti göstermeli, nefis yapmadan mücadelemizin başarısı için çaba harcamalıyız.”

 

Etiketler: » » » »
Share
240 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?
Karabük Müzik Kursu