logo

24 Mart 2019

“Ovacık’ta unutulan, ihmal edilen her şeyin takipçisi olacağız”

CHP Ovacık Belediye Başkan adayı Hidayet Kasımoğlu seçim sürecine ilişkin yaptığı açıklamada “Büyük hayalleri olan kişi, tüm gerçeklere sahip olandan daha güçlüdür” dedi.

Karabük Meydan Haber ve Ajans Karabük’ün sosyal medya hesaplarından ortak yayınlanan canlı yayın programında konuşan Kasımoğlu göreve geldiklerinde Ovacık’ta unutulan, ihmal edilen her şeyin takipçisi olacaklarını, yerinde ve zamanında çalışmalar yaparak ilçeyi geliştireceklerini söyledi.

CHP Ovacık Belediye Başkan Adayı Hidayet Kasımoğlu konuşmasında Öncelikle Şehitler bulvarı üzerindeki tepe kısmına ilçemizin girişine ‘OVACIK’ tabelası konulup, arkasına da Büyük Türk Devletlerine Ait bayraklar yerleştirilecektir, ilçemizde alt yapı sorunları, turizm odaklı tanıtım çalışmaları, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları, tarihi ve kültürel mirasımızın korunması ve tanıtımının yapılması, özellikle genç işsizlerimize ve işsiz kadınlarımıza yönelik mesleki eğitim çalışmaları, mesleki eğitim atölyelerinin kurulması vb. konularda gerek yerel, gerekse ulusal ve gerekse uluslar arası hibe projeleri hazırlanacaktır. İlçemiz bir turizm şehri olmasına rağmen şimdiye kadar ilçemizin sahip olduğu doğal ve kültürel varlıklarımızın hem ulusal ve hem de uluslar arası alanda yeterli düzeyde tanıtımı yapılmamıştır. Bu durum ilçemizin turizmini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu konuda çalışmalar yapılarak ilçemizin turizm alanından alacağı ekonomik pay artırılacaktır. Kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın rahatça vakit geçirebileceği, dinlenebileceği, spor yapabileceği alanlar oluşturulacaktır. Mesleki eğitim merkezleri kurularak halkımıza atölyeler açarak, bu atölyede ahşap eşya üretimi sağlanıp, dış piyasaya pazarlanacaktır. Kütüphane ve okuma alanları oluşturulacak. Tarım ve Hayvancılık konusunda çalışmalar yapılarak, ülkemizin yöresel ürünleri marka haline getirilecektir. Kardeş şehir çalışmalarına ağırlık verilecek. Arıcılık ve kenevir üretimi üzerine çalışmalar yapacağız. Bakanlıklardan gerekli yerlere gerekli malzeme, araç ve gerek tedarik edilmesini sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler:
Share
646 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?
karabük haber