Prof. Dr. Boz “Öğrencilerin yaşam kalitelerini yükselteceğiz” « Karabük Meydan Haber

Karabük Meydan Haber
http://karabukmeydanhaber.com/wp-content/uploads/2022/07/1025x178.jpg

Prof. Dr. Boz “Öğrencilerin yaşam kalitelerini yükselteceğiz”

Bu haber 19 Şubat 2015 - 17:55 'de eklendi.

Karabük Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mustafa Boz seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı

boz 2Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın Ak Parti’den Karabük Millletvekili aday adayı olmasıyla boşalan Karabük Üniversitesi Rektörlük seçimleri için geri sayım başladı. 26 Şubat’ta belirlenecek olan KBÜ Rektörlüğü için birçok öğretim üyesi Profesör göreve talip olurken, adaylığını ilk açıklayan Prof. Dr. Mustafa Boz bir basın bülteni yayınlayarak hedeflerini anlattı.

Öğrenci odaklı bir üniversite hedeflediklerini kaydeden Prof. Dr. Boz açıklamasında şunları söyledi; “Ulusal ve uluslararası saygınlığı olan, şehrimiz ve bölgemizin kalkınmasına ve gelişmesine katma değer sağlayan Üniversitemizin Rektörlüğüne aday oldum.  Üniversitelerin, eğitim ve araştırmanın dışında bulunduğu bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine yön vermek ve katkı sağlamak sorumlulukları arasındadır. Bu bilinçten yola çıkarak katma değer üreten, araştırma ve geliştirme, öğrenci odaklı, yeniliğe açık, etik ve manevi değerlerimize sahip çıkan bir üniversite olacağız.

 Üniversitemiz ve şehrimizin mevcut problemlerinin farkındayız. Öğrencilerimizin şehrimizde bir misafir olduğu anlayışıyla; konaklama, ulaşım, beslenme vb. temel ihtiyaçlar konusunda şehirdeki paydaşlarımızla misafirperverliğimizi ön plana çıkaran ve onların yaşam kalitelerini yükselten çözümler üreteceğiz. Bölgemizde mevcut ve yeni kurulması planlanan Karabük OSB işletmeleri ve Teknopark ile Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında hazırlanacak projelerin faaliyete geçirilmesi için, öğretim elemanlarımızın desteğini alarak gerekli yardım ve kolaylığı sağlayacağız. Bu sayede, şehir ve bölgemizdeki fabrikalar, küçük ve orta ölçekli işletmeler vb. kuruluşların ülkemize sağlanan ulusal ve uluslararası projelerden en üst düzeyde faydalanmaları için üniversitemiz bünyesinde kurulan Teknoloji transfer ofisini etkin kullanarak proje yazma-yönetme konusunda destek sağlayacağız.

 Akademisyen ve öğrencilerimizin mevcut problemlerinin farkındayız ve gerekli çözümleri, hiçbir hesap ve beklenti içine girmeden hayata geçirerek, yeniliklere açık, etik ve manevi değerlere saygılı, öğrenci ve mesleğin problem değil ayrıcalık olduğu bilincini oluşturacağız. Yeni neslin tercih ettiği ve etmeye devam edeceği bir üniversite için, üreten, bilimi ve ülkesini düşünerek hareket eden öğrenci ve akademisyenler yetiştirmeye söz veriyoruz. Bu demokratik yarışta rektörlüğe aday olan tüm öğretim üyesi arkadaşlarımıza başarılar dilerim. Rektörlük seçiminin üniversitemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını temenni ederim.”boz

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.