logo

NEDEN NİYE.!

Sevgili okurlarım sandık için gün saydığımız şu günlerde adayların söylemlerinin sertleşmesi çokta anlaşılabilir değil.

Özellikle de seçim taahhütlerinin üstünde projeleri hayata geçiren bir belediye başkanına karşı çeşitli yakıştırmalar yaparak incitilmesi kamuoyu tarafından endişeyle izlenmekte.

Tamam rakip olabilirsiniz, yaptıklarını yapacaklarını eleştirebilirsiniz bu gayet normal. Bunun normal olması kadar da eleştirilmeniz de gayet normal.

Bunlar olası şeyler ancak, üslup değiştirerek kırmak dökmek incitmek başka.!

Bu tutumla kamuoyu doğrudan sükutu hayale uğratılmış olmaz mı.?

Kaldı ki, ittifakta çatlak algısı oluşturmanın kimseye faydası olmayacağı gibi, farklı yorumlara da meydan bırakacağı ortadayken.

 Peki, bu olup bitene ittifak partisi genel başkanları neden niye diye sormazlar mı.?

 Bu tür söylemler Karabük halkı nezdinde itibar görmeyeceği gibi asla onlarda vücut bulmayacağı gerçeğini de göz ardı etmek doğru bir davranış olmasa gerek.

Sonuç olarak herkese ve her şeye rağmen değil elini, gövdesini taşın altına koymuş parti adaylarının topluma örnek olacak tutum davranışlar sergilemeleri çok daha şık olur, diye düşünüyorum.

Etiketler: » » »
Share
2.636 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?
#

NEDEN NİYE.!” için 2 Yorum

  1. salih : diyor ki:

    sayın yazar, adayların söylemlerini eleştiriyorsunuz ama geçen hafta sonu bir gazeteci, diğer gazeteciler tarafından dövülmüş. kadınların içinde ağza alınmayacak küfürler etmiş başka bir gazeteci. Bu konuda söyleyecek sözü olan yok mu?

    • "ilteriş" : diyor ki:

      Elbette bir gazetecinin darp edilmesi yine bir başka gazetecinin toplum içinde ve dahası bayanların arasında sövmedi tasvib edilemez bir yaşanmışlıktır. Ancak, siyasiler toplumun pusulası konumunda şahıslar olmaları hasebiyle çok daha fazla gündem oluşturmaktalar. Takdir edersiniz ki, kamuoyu siyasilerin söylemleriyle çıkışlarıyla çok daha alakadar ve kamuoyunun bizlerden beklentisi de bu mihmalde. Saygılar

karabük haber