logo

17 Mayıs 2018

İYİ Partili Mustafa Özata’dan ‘özel’ açıklamalar

24 Haziran’da yapılacak milletvekili erken genel seçimleri için geri sayım sürerken milletvekili aday adaylarındaki ‘liste’ heyecanı da doruk noktaya ulaştı.

Muhalefet partileri tarafından oluşturulan ‘Millet’ ittifakı ile seçimlerde çok daha iddialı hale gelen İYİ Parti’nin Karabük’teki 9 aday adayı arasında yer alan ve ismi parti kulisleri ve kamuoyunda ilk sıra için öne çıkan Mustafa Özata, iş hayatından, siyaset yaşamına, gelecek planlamasına değin birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

Meydan Haber’e konuşan Özata, MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in 30 Kasım 2015 günü başlattığı mücadelede aynı gün yanında yer aldığına dikkat çekti ve kamuoyu ile şu bilgileri paylaştı; “1963 Karabük doğumluyum. Anne tarafımdan Karabük merkeze bağlı Tandır, baba tarafımdan Davutlar  köyündenim.  İlk orta lise eğitimlerimi Karabük’te aldığım gibi, iş hayatıma da Karabükte başladım. Sonraları Yapı ve Kredi Bankasındaki görevimde yükseldiğim için mecburen Karabük dışına çıktım. Emekli olduktan sonra ise Safranbolu’da tarihi konaklardan ikisini alarak restore ettim ve işletmeye açtım.  İkametgahım ise halen Safranbolu köy içindedir.  Başkaları gibi sadece seçim dönemlerinde gelen nöbetçi aday profillerinden değilim.  Birilerinin tabiri ile gerçek anlamda yerli ve milli bir adayım.

Siyaset Hayatım, 2014 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Safranbolu Belediye Başkan adayı gösterilmemle başladı. Bu seçimlerde MHP nin Safranbolu’ da son seçim de aldığı 2.367 oyu, neredeyse dört misline 8.169 oya çıkarttım. Diğer bir deyişle Safranbolu’da MHP adına tarihi bir rekor elde ettim.

Hiçbir zaman kibir, nefis ve ego içinde olmadım. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 Genel seçimlerinde ise mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisinin Milletvekili adayları için seçim kampanyalarına bizzat destek verdim. Ve 16 yıl aradan sonra milletvekili çıkmasına katkı sağladım.

30 Kasım 2015 tarihi itibarıyla o zamanki partim içindeki muhalefeti haklı görerek ilk günden itibaren Sn. Meral Akşener Hanımefendinin yanında yer aldım. Meral Hanımın yanında eşimle beraber 45 il gezdim ve bizzat şahit olarak inandım ki halkımızın Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener Hanımefendiye büyük bir sevgi ve teveccühü var. Mevcut iktidardan ise bıkkınlık ve daha önce oy verdikleri için pişmanlıkları var. Halkın içine girdiğinizde bunu net olarak görebiliyorsunuz ancak yaratılan korku ortamı, ele geçirilmiş medya ise bu gerçeği gizlemekte.

Başlangıçta, parti teşkilatlarının kuruluş aşamasında her ne kadar şahsım adıma bir istek ve tasarrufum olmasa da, gelinen koşullar da dışarıdan destek olmanın yetmeyeceğini görerek Demokrasi mücadelesine  bizzat girme ihtiyacı hissederek memleketimden Milletvekili Aday Adayı oldum.

İnanıyor ve iddia ediyorum ki İYİ Partimizin Karabük adayı ben olmalıyım. Zira gerek Ekonomi ( işletme ) tahsilim gerek bürokrasi ve özel sektörde üst düzey yöneticilik tecrübelerim, gerek Safranbolu Turizmine olan yakınlığım, Karabük iş çevresi ile yakın münasebetlerim ve danışmanlık hizmetlerim ile Karabük’ümüzün sorunlarını ve ihtiyaçları en iyi bilenlerden biri olduğum gibi çözümlerini de ben biliyorum. Ayrıca 2014 Yerel seçimlerinde her kesimden oy alabildiğim gerçeği ve seçim performansım ortadadır.

İnanıyorum ki hem Karabük hem de Türkiye için İYİ olacak. 24 Hazirandan itibaren halkımız yüzünü Güneşe dönecek.  Bende bu kutlu yürüyüşün,  Adalet, Demokrasi,  Medeniyet  ve yeniden kalkınma mücadelesinin ilimizde hem neferi hem de sancaktarı olacağım.

Etiketler: » » » » » »
Share
368 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?
#

İYİ Partili Mustafa Özata’dan ‘özel’ açıklamalar” için 1 yorum

  1. Hande Vural : diyor ki:

    Mehmet Yüksel Karabük Sevdalısı

Karabük Müzik Kursu