logo

25 Aralık 2018

Koltuk meraklısı olmadık, olmayacağız!

Kardemir Karabükspor Kulüp Başkanı Mehmet Yüksel, kulüp binasında düzenlediği ilk basın toplantısında, koltuk meraklısı olmadıklarını, Kardemir Karabükspor’u sevdikleri için, ellerinden geleni yapmak için burada olduklarını söyledi.

Ben Kardemir Karabükspor’u çok iyi yerlere getiririm.‘ diyen birisi varsa görevi bırakıp ona teslim edebileceklerini ve yanlarında olacaklarını ifade eden Yüksel, “Onun dışında biz görevimizin başındayız sonuna kadar da bu işin mücadelesini vereceği. Toplamda 6 arkadaşımız istifa etmiştir, bunların yerine yedeklerden 6 arkadaş aldık. Bir sıkıntımız yoktur, yönetimimiz görev başındadır.” diye konuştu.

Personelin, futbolcuların, teknik heyetin, salon sporlarının ödemelerinin yapıldığını aktaran Yüksel, şöyle konuştu:

Ünal Karaman’ın toplam 635 bin lira alacağı varmış, biz bunu konuşarak, uygun bir dille 200 bin liraya helalleştik ve alacağından fedakarlık yaptı. Kulübe 1 milyon 400 bin lira gibi bir para kazandırmış olduk. Şehirle takım koparılmış, bir birlerine küs duruyorlar ama küsme nedenin ne olduğunu da iki tarafta bilmiyor. Biz bundan sonra şehirle takımı birleştirmek için uğraşıyoruz.”

Transferi açma çalışmaları

Kardemir Karabükspor’un küme düşmesinden kentteki bütün kesimlerin olumsuz etkilendiğini vurgulayan Yüksel, “Kardemir Karabükspor markasını kullanarak çok iyi gelirler elde edebiliriz. Transfer yasağıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Fakat şehirden ve şehrin büyüklerinden bize destek gelmeyeceği kesin gibi gözüktüğü için yine biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yurt dışından ve farklı sponsorlar aramaktayız. Bize 7 milyon ile 10 milyon lira arası bir para lazım transferi açabilmemiz için.” değerlendirmesinde b ulundu.

Transferi açmanın 4 aşamadan geçtiğini anlatan Yüksel, şunları kaydetti:

İç piyasadaki geçmiş dönemdeki futbolculara ait borçlarımız var. Onları yapılandırılması gerekiyor. Yabacı futbolcuların, vergi ve sigorta borcu yoktur kağıtlarının alınması gerekiyor. Bunları da ilk etapta alabilmemiz için 7 milyon lira para gerekiyor. Bunları aldıktan sonra futbolcu transfer etmemiz gerekiyor. Futbolcular için de ortalama 3 milyon lira gibi bir para gerektiği için 10 milyon gibi bir para gerekmektedir.”

“Transferin açılması ve transfer yapılması durumunda Kardemir Karabükspor ligde kalabilecek mi?” yönündeki soruya Yüksel, şöyle cevap verdi:

Görüşmelerimizi yapıyoruz, transfer yapabilecek durumlarımız var ama arkadaşlarla kesin bağlayıcı sözleşmeleri imzalamadık. Sonuçta hepsi paraya bakıyor. Paralar bulunursa transferi açıp oynatabileceğimiz arkadaşlarımız da mevcut. Alacağımız topçular bu ligin topçuları ise Kardemir Karabükspor ligde kalabilir. Bu sene lig çok kötü, puan farkı çok değil. Diğer takımlarında borçları var. Onlara puan silmeler gelecek. Aynı zamanda farklı transferi açamayacakları için bazı futbolcuları gidecek. Ligde kalabileceğimizi umut ediyorum ama sonuçta her şey paraya bakıyor.”

Etiketler: »
Share
5.447 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?
karabük haber