logo

22 Nisan 2019

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya Safranbolu’dan büyük tepki

Ankara’nın Çubuk ilçesinde şehit sözleşmeli piyade er Yener Kırıkcı’nın cenaze namazının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir grup tarafından protesto edilerek yumruklu saldırıya uğramasına ilişkin siyaset dünyasından art arda tepkiler gelmeye devam ediyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yönelik tepki açıklamalarından biri de İYİ Parti Safranbolu İlçe teşkilatından geldi.

İlçe Başkanı Bilal Aslan yayımladığı mesajda, “Şehit cenazesinde; ne dini değerlerimize, ne insani değerlerimize, ne şehidimize saygı duyan bir grup provokatörün tahrikiyle çıkan olaylarda, Millet İttifakı ortağımız CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.

Şehit cenazesinde yaşanan bu olayın kabul edilebilir bir yanı yoktur. Milleti kin ve öfkeye sevk eden siyasiler, basın ve medya kuruluşları ve provokatörler hukuk karşısında acilen hesap vermelidirler. Yapılan saldırı demokrasiye, milletimizin birliğine ve huzurumuza yapılmış bir saldırıdır. Sayın KILIÇDAROĞLU’ na geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Rabbim Türk Milletinin birliğini asla bozmasın” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
802 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?
#

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya Safranbolu’dan büyük tepki” için 1 yorum

  1. Muhalif : diyor ki:

    Hakketten mi?Tabi canım Zillet İttifakının muhalifleri, HDPKK ile ittifak yapıp belediye başkanlığı kazananları HDPKK’nın silahlı kolu tarafından şehit edilmiş bir kahramanın cenazesinde alkışlamalıydı!… protesto da ne demek?Çok ayıp, çook… Allah size bolca akıl fikir ve türkücülük değil ülkücülük ihsan eylesin. Amin.

karabük haber