logo

12 Mayıs 2016

Karahasan “ENERJİSA haksız kazançlar elde ediyor!”

esderEsnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Karabük Şube Başkanı Fatih Karahasan ENERJİSA’nın Karabük’te haksız kazanç sağladığını tespit ettiklerini söyledi.

Karahasan firmanın abonelerine indirimli sözleşme imzalatıp, üzerinde yazılı enerji birim fiyatının çok üzerinde fiyatlardan tahsil yoluna gittiğini vurguladı ve yazılı açıklamasında şunları söyledi;  “Üyelerimizden ve çeşitli esnaf arkadaşlarımızdan  bizlere gelen şikayetler üzerine yaptığımız  incelemeler sonucunda, Karabük ilimizde altyapı ve enerji tedariki yapan enerjisa isimli firmanın, abonelere indirimli elektrik enerjisi alım sözleşmeleri imzalatıp, bu sözleşmelerdeki rakamlara riayet etmediğini, bu sözleşmeler üzerinde yazılı  birim enerji fiyatının çok üzerine fiyatlardan abonelere enerjiyi  fatura ettiğini ve binlerce abone üzerinden milyarlarla ifade edilecek haksız kazanç elde ettiğini Enerjisa firmasının düzenlediği faturaları ve sözleşmeleri görerek bizzat şahit olduk.

Bu konuyla ilgili, bizler üyemiz olan ve olmayan tüm esnaf kardeşlerimizi uyarırken, buradan ilgili adli mercileri ve tüketici haklarını savunmakla görevli tüm kuruluşların da bu konuyu araştırmalarını bekliyoruz.

Zaten faturalarını dahi zamanında ödemekte zorlanan esnafımızın üzerinden haksız kazanç elde edilmesine ESDER Karabük Şubesi olarak bizler müsaade etmeyeceğimiz gibi bu güne kadar haksız yere esnafımızdan alınan paraların da iade edilmesini adli yollardan gerekenin yapılmasını da sağlayacağız.

Bu yapılan indirimli sözleşmeler bir kandırmadan ibaret olup Enerjisa gibi büyük bir firmanın ne adına ne de geşmişine yakışmamaktadır. Buradan Enerjisanın bu yaptığı yanlıştan dönmesini de bekliyoruz.Esnaf kardeşlerimizden de yaptıkları sözleşmelerle faturaları karşılaştırmaları için birkez daha ikaz ediyoruz.

ESDER KARABÜK ŞUBESİ BAŞKANLIĞI olarak esnafımıza ve tüm tüketicilere yapılan haksızlığa sessiz kalmayacağız. ”

 

 

Etiketler: » » » » » » »
Share
53 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber