logo

01 Mayıs 2018

Karabük’te muhalif kanatta ‘ÖZATA’ beklentisi var

24 Haziran’da yapılacak olan 27. Dönem genel seçimleri için siyasi partilerde milletvekili aday adaylığı yoğunluğu sürerken CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin ittifak için prensip anlaşmasına varması muhalif kanatta heyecanla karşılandı.

MHP’li Karabük Belediye Başkanı Rafet V ergili ve İl Başkanı Dr. Adem Kar’ın istifa etmeyerek seçim yarışına katılmayacak olmasının Cumhur İttifakı (AK Parti, MHP, BBP) karşısında oluşan muhalif bloğun güçlü bir aday çıkarması halinde seçimde başarı sağlanabileceği konuşuluyor.

Referandum sürecinde oluşan ‘HAYIR’ cephesinin 24 Haziran seçimlerine iddialı bir liste ile girmesi durumunda Karabük’te en az 1 milletvekili kazanabileceği kulislerde sıklıkla konuşulmaya başlandı.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin milletvekili seçimlerinde ittifak yaparak katılması durumunda baraj sorunun da ortadan kalkacağını savunan muhalif bloğun taraftarları, “Eğer Karabük’te ideal bir liste yapılabilirse başarı kaçınılmaz olur.  2014 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP’nin oy patlaması yaşadığı Safranbolu’da Belediye Başkan adayı olarak siyasete atılan ve siyasi yaşamını ilk günden beri (30 Kasım 2015) Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’de sürdüren iş adamı Mustafa Özata’nın başını çektiği liste, tüm  kesimlerden oy alabilecek güçlü bir liste olarak değerlendirilebilir. Şu anki siyasi konjonktüre uygun yıldızı parlayan isimler ikna edilir, tabanda heyecan uyandıracak birlik ve bütün sağlayacak 3 kişilik bir liste oluşturulabilirse Karabük seçmeni nezdinde karşılık bulur ve umulmadık bir zafere imza atabilir” şeklinde görüş ileri sürüyorlar.

Öte yandan, ismi muhalif kanadın en güçlü adayı olarak öne çıkan iş adamı Mustafa Özata ‘hazır’ olduğu mesajını verdi.

Meydan Haber’e konuşan Özata, “Hepimizin malumu olduğu AK Parti hükümetleri dönemi sorunların daha da ağırlaştığı, umutların yeşermek yerine ertelendiği, ekonomik, sosyal ve siyasal alanda ağır bedellerin ödendiği dönemler oldu.  Şimdi yeni bir seçime gidiyoruz. Seçimlerin ilimiz için, ülkemiz için hayırlar getirmesini temenni ediyorum ” dedi.

Özata, yoğun bir diplomasi altında adaylık için baskı altında olduğunu da doğrulayarak, “Her şey nasip kısmet. Şahsımıza bir görev  tevdi edilirse, elbette geri durmaz, muhalif cephenin temsilcileri olarak Karabük’ümüzde en önde mücadele ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
324 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?
#

Karabük’te muhalif kanatta ‘ÖZATA’ beklentisi var” için 1 yorum

  1. Mehmet Yuksel iyi gelecek karabuk guzellesecek…

Karabük Müzik Kursu