logo

14 Mayıs 2018

Karabük yeni bir İmam Hatip Lisesine daha kavuşuyor

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin UYSAL, “Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Öğrenci Pansiyonu İhalesi 6 Haziran 2018’de” dedi.

Milletvekili UYSAL yaptığı yazılı açıklama da; “O günkü şartlarda Karabük Üniversitemize Tıp Fakültesini kazandırmak çok kolay olmadı. Fakültemizi kazandırdık,  öğrencilerimiz uzun bir süre Bülent Ecevit Üniversitesi’nde eğitim gördüler, şimdi Karabük’te eğitim faaliyetlerine devam ediyorlar ancak hala bir eğitim binaları yok. Çürük raporu verilen ve yıkılma kararı alınan Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yerine Üniversitemize ve Karabük’ümüze yakışan Tıp Fakültesi binası planlıyoruz. Böylece orada sağlık kampüsü ortaya çıkmış olacak. Bir tarafta Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında 150 yataklı blokumuz ve Tıp Fakültesi. Öğrencilerimiz için eğitim ve uygulama bir arada olacak.

Karabük her alanda olduğu gibi eğitimde de öncü bir kenttir. Özellikle Üniversiteye geçiş sınavlarında hep ilk üçte yer almaktadır. Karabük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin mevcut okulunu yıkıyoruz ancak çok daha modern bir okulu yapıyoruz. Okullarımızın bina ve donanım olarak, içinde bulunduğumuz modern çağa uygun yapılması, eğitim-öğretimin de çağdaş ve kaliteli biçimde sunulmasına imkân tanımaktadır. Bu bağlamda, uzun soluklu bir çalışmanın sonunda Karabük Anadolu İmam Hatip Lisemize Endüstri Meslek Lisesi’nin yanındaki fidanlık dediğimiz alanda çok modern Selçuklu mimarisinde 21 derslikli Karabük Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 193 kişilik Öğrenci Pansiyonu için İl Özel İdaremiz 6 Haziran 2018 tarihinde yapım ihalesine çıkıyor. Ayrıca altı spor salonu üstü halka açık uygulama camii de planlamamamız içerisinde yer alıyor.

Okulumuzda Öğrencilerimiz geleceğimiz ilimler irfanlar öğrenerek, ülkemize güzel hizmetler sunacaklar. 193 kişilik Öğrenci Pansiyonu ile öğrencilerin barınma ihtiyacı karşılanacak. Ayrıca okul bünyesinde bulunan açık ve kapalı spor alanları, konferans salonu, özel peyzaj düzenlemesi ile sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle öğrencilere sağlıklı bir gelişme imkanı sunulacak. “

Okul ve pansiyonun yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden UYSAL, “ Milli Eğitim Bakanımız Dr. İsmet YILMAZ’a, Valimiz Kemal Çeber’e, İl Özel İdaremize, Milli Eğitim Camiamıza ve İmam Hatipliler Deneğimize,  şükranlarımı sunuyorum, Okul ve pansiyonumuz Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi.

Etiketler: » » »
Share
79 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber