Karabük Ülkü Ocakları’ndan ‘FETİH’ Tiyatrosu « Karabük Meydan Haber

Karabük Meydan Haber

Karabük Ülkü Ocakları’ndan ‘FETİH’ Tiyatrosu

Bu haber 05 Temmuz 2019 - 12:34 'de eklendi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş’in kültür-sanat faaliyetlerine verdiği önem kapsamında Genel Merkez tiyatro ekibi Karabük’te bir tiyatro oyunu sergiledi.

Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanan ‘Her Bizans’a Bir Fatih’ adlı tiyatro eseri teşkilatların ve ülkücü camianın yoğun katılımıyla düzenlendi.

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’ndeki etkinliğe MHP Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Safranbolu ilçe Başkanı Celal Tokatlı, Yenice ilçe Başkanı Ergün Karakırık, Eskipazar İlçe Başkanı Osman Kumlar, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Yortan Belde Belediye Başkanı Ali Şık, Safranbolu Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Hakan Ünal ve çoğunluğunu bayan ve gençlerin oluşturduğu çok sayıda isim katıldı.

Tiyatro gösterimi öncesi coşkulu kalabalığa hitap eden Ülkü Ocakları Karabük İl Başkanı Ahmet Burak Kara “Karabük Ülkü Ocakları olarak ilimde, fende, kültürde, sanatta birçok alanda gençlerimizi yetiştirmeye, günümüz bilim dünyasına damga vuran kutlu dergahımızdan yetişen Ülkü Ocaklı Aziz Sancar Ağabeyleri gibi, şanlı tarihimizdeki Fatih Sultan Mehmet Han gibi, Mustafa Kemal Atatürk gibi birikimli ve donanımlı, Piri Türkistan Hoca Ahmet Yesevi, Akşemsettin Hazretleri ve Seyyid Ahmet Arvasi Hocamız gibi İlim irfan sahibi, vatana millete faydalı bireyler olmaları için ufuklarını açmaya çabalıyoruz deyim yerindeyse denizdeki gemiyi doğru yöne sürükleyen rüzgar gibi esmeye çalışıyoruz.

Gençlerimizi şahısçılıktan öte Toplumcu, kuru kalabalıktan öte cemiyetci, disiplinsizlikten öte Teşkilatçı ve hepsinden öte devlet ebed müddet ilkesiyle yetiştirme gayretini gösteriyoruz.

Birlik ve beraberliğin kaybedildiği, ahlakın sükuta uğradığı, herkesin kendini düşündüğü, hurafelerin gerçeklerin yerini aldığı bir memleketin yaşamasının mümkün olmadığı gerçeğini görmeye itiyor.Ve şanlı tarihimizden ilham alarak her başarıda ileri görüşlü olmak, bulunduğu konumda ve yaptığı işte en iyisi olmak,dayanışma ve sebat gibi güzel hasletlerini çıkarmaya çalışıyoruz.

Bu şuurla çalışmalarımız kapsamında Genel Merkezimizin Türkiye genelinde senelerdir düzenlendiği tiyatro gösterileri ile kültürel birikimin ve sosyalleşmenin artmasını sağlamaya çalışıyoruz ve tiyatro oyunlarımızda bugün de izleyeceğimiz gibi tarihimizin en önemli şahsiyetlerini, gençlerimizi bekleyen tehditleri, toplumsal sorunlarımızı gündeme getirip farkındalık ve bilinç oluşturmaya çalışıyoruz.

Ve diyoruz ki en önemlisi Sultan Mehmet’i “Fatih” yapan “İstediğini elde etmek için inanarak, vazgeçmeden çalışmasıdır ” Fatihi örnek alan pırıl pırıl gençlerimiz sadece bize ve coğrafyamıza değil köhneleşmiş tüm dünyaya birer umut olmuşlardır.

Geleceğimizin teminatı lider ülke Türkiye’mizin temel taşlarını oluşturacak kıymetli genç kardeşlerim, sizlere tavsiyem davamızın ve teşkilatımızın çizgisinden ayrılmayın, lider, doktrin, teşkilat kavramlarını iyi benimseyin. Türklüğün gururunu, islamın ahlak ve faziletini tüm dünyaya hayatınız boyunca haykırın. Hiçbir zaman girdiğiniz ortamın şeklini almayın çünkü gerçek ülkücü girdiği ortamın şeklini alan değil girdiği ortama her zaman şekil verendir.

Siz değerli hemşerilerimizi ve gönüldaşlarımızı böylesine anlamlı kültürel etkinlik ile buluşturmuş olmaktan ötürü Karabük Ülkü Ocakları olarak kıvanç duyuyoruz.

2006 yılında kaybettiğimiz merhum Mustafa Necati Sepetçioğlu Hoca’nın 1972 yılında “Her Bizans’a Bir Fatih” eserini kaleme almaya ve Ülkü Ocaklarımızın tiyatro ekibini bu oyunu sahnelemeye sevk eden Ülkü Ocakları Genel Başkanım Sayın Dr. Sinan Ateş Beyefendiye teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz. Sözlerime burada son verirken eski ocak başkanlarımızdan rahmetli Niyazi Asar’ı, eski ortaöğretim yöneticimiz can kardeşim rahmetli Sefa Özdemir’i, teşkilatımızın emektarı rahmetli Metin Başkaya’yı, yine bu davaya hizmetleri büyük olan Adnan Karayakalı abimizi ve son olarak ege üniversitesinde kahpece şehit edilen Fırat Yılmaz Çakıroğlu reisimizi ve onun nezdinde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum, mekânları cennet, ruhları şad olsun inşallah..” ifadelerine yer verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.