logo

13 Ocak 2019

Karabük Müftülüğü’nün organizasyonu yoğun ilgi gördü

Karabük İl Müftülüğü GENÇLİK KOMİSYONU tarafından Mekke’nin Fethi’nin 1388. Yıldönümü münasebetiyle 100. Yıl Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi.

Karabük Valisi Sn. Fuat Gurel Beyefendi’nin salonu teşrifleri sonrası program İSTİKLAL MARŞI’mızın okunmasıyla başladı.

Üniversite Cami İmam Hatibi Abdullah YİĞİT’in Kur’an tilavetinin ardından kürsüye gelen Karabük İl Müftüsü Sn. Ilyas Yılmaztürk Beyefendi; günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

İl Müftüsü Sn İlyas YILMAZTÜRK konuşmasında; “Mekke Müşrikleri, Rasulullah (sav) Efendimiz ve Ashab-ı Kiram’a bir zamanlar İslam’ı yaşama hususunda dünyayı dar edip, akla hayale gelmedik işkenceler yaptıkları halde; muzaffer bir komutan ve Fatihler Fatihi Rahmet Elçisi (sav) genel af ilan etti. Herkes canından ve malından emin olarak yaşamaya devam etti. Çünkü amaç Şehirlerin Anası (Ümmü’l-Kura) Mekke’nin Fethinden çok daha yüce bir hedef olan KALPLERİN FETHİ idi. O Kutlu Elçi (sav) de Allah’ın izni ile bunu gerçekleştirdi. Mekke’yi de Gönülleri de fetheden Allah Rasulü (sav) bu büyük zafer karşısında asla böbürlenmedi. Bilakis Rabbinin huzurunda izzetle secdeye kapandı.” diyerek Mekke’nin F ethi’nden almamız gereken birçok ders olduğunun altını çizdi.

Sn İlyas YILMAZTÜRK’ün bu anlamlı konuşmasının ardından Karabük Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci tarafından kurulan KASVA TİYATRO EKİBİ tarafından KÖRDÜĞÜM adlı bir tiyatro gösterimi gerçekleştirildi.

Salonu tıklım tıklım dolduran ve bir o kadar da ayakta kalan davetlilerin bazen gülerek bazen de gözyaşlarına boğularak izledikleri tiyatro gösterisi ve yetenekli oyuncuları, büyük alkışlarla sahneden ayrıldılar.

Tiyatrodan sonra İl Müftüsü Sn İlyas YIMAZTÜRK Beyefendi’nin davetiyle şehrimize gelen Kurra Hafızlardan muazzam bir KUR’AN-I KERİM ZİYAFETİ gerçekleştirildi.

TRT Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması Türkiye 1.si olan ve Üsküdar Mihrimah Sultan Cami İmam Hatibi Kurra Hafız Sn. MUSTAFA ALTIN ve Pendik Aliya İzzetbegoviç Cami İmam Hatibi Kurra Hafız Sn. İbrahim Deniz Hocaefediler, ruhlara mirac neşvesi yaşatan Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle adeta Mekke’yi fethedercesine davetlilerin gönüllerini fethettiler.

Kapanış kısmında ise programın onur konukları Karabük Milletvekilimiz Sn Niyazi Güneş Beyefendi ve Karabük eski Milletvekili Sn Prof. Dr. Burhanettin Uysal Beyefendi ve Karabük Valisi Sn Fuat GÜREL Beyefendilerin Kurra Hafızlar ile Tiyatro Ekibine günün anısına hediye takdimleri ile program sona erdi.

Programdan son derece mutlu olarak ayrılan Saygıdeğer Davetliler salondan ayrılırken karşılaştıkları yetkililere bu program dolayısıyla İl Müftüsü Sn İlyas YILMAZTÜRK Beyefendi ve Zat-ı Alilerinin şahsında İL GENÇLİK KOMİSYONU üyelerine teşekkür ettiler. Bu tür programların devamını hararetle arzu ettiklerini belirttiler.

İl Müftüsü Sn İlyas YILMAZTÜRK Beyefendi ise Saygıdeğer Halkımıza bu programı teşrifleri için teşekkürlerini ifade ettiler.

Haber / İrfan Bayın Karabük İl Vaizi (İl Gençlik Komisyonu)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1.807 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?
karabük haber