logo

27 Haziran 2018

Karabük-Eflani hattında havaalanı ve heykel polemiği

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Karabük Üniversitesi alanına yapılması planlanan havaalanın (eğitim pisti) Eflani bölgesine yapılması konusunda yaptığı açıklamaları değerlendirdi.

HAVAALANI KONUSU RAFA MI KALKTI?

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin Havaalanı konusunu seçimler öncesinde  gündeme getirdiğini belirten Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul yaptığı açıklamada, “Hava Alanı konusu temcit pilavı gibi seçimler öncesinde Karabük Belediye Başkanı Vergili tarafından gündeme getirilmekte sonra sessizce rafa kaldırılmaktadır. Vergili, ilk defa 2014 seçimlerinde Hava Alanı meselesini ortaya atmıştır. Fakat ne hikmetse aradan geçen dört yılda bu konu ile alakalı her hangi bir girişimde bulunmamıştır. Vergili, bu konuyu sadece medyaya yaptığı açıklamalarda dile getirmekte, Karabük’e Hava alanı yapılmalı bunun için en uygun yer Eflani ama Eflanililer sahip çıkmıyor, destek vermiyor şeklinde beyanatlarda bulunmaktadır. Halbuki 2014 yılında kendisine bu konuda yapacağı her çalışmada destek vereceğimi ifade etmiştim. Yine 15 gün önce İstanbul’da kurulu Eflani Dernekleri Karabük’e gelerek teşekkürlü pankartlarla destek verdiler özellikle Vergili’ye teşekkür ettiler.

Hava alanı, havalı bir proje olduğu için sosyal medyada bolca tartışılan bir konu haline geldi. Ancak, ne sosyal medyada ne yerel medyada tartışılması havanda su dövmekten başka netice vermez. Vergili’de, bir süre tartışıldıktan sonra unutturup seçim zamanın da tekrar ısıtılıp halkımızın önüne koymak üzere rafa kaldıracaktır” dedi.

BENDE VERGİLİ’NİN HEYKELİNİ DİKECEĞİM

Sözünü yerine getirmesi halinde Rafet Vergili’nin heykelini dikeceğini ifade eden Ertuğrul, “Vergili, siyasi bir hamle olarak bu konuları gündeme getirip ben proje öneriyorum Eflanililer destek versin diyor, sonra geri çekiliyor. Bir süre sonra kamuoyunda bizim üzerimizde bir yafta kalıyor, Vergili İstedi Ertuğrul istemedi oluyor. (askeriye geliyordu, Eflanililer istemedi gibi) Şimdi Vergili!ye açıkça bir çağrıda bulunuyorum. Siz samimi olarak bu projeyi takip edin benden talepte bulunduğun her konuda destek olmaya söz veriyorum. Eflani’nin tüm sivil toplum örgütleri de sizin arkanızda olacak.

İddialı bir söylemde bulundunuz, Hava alanını Eflani’ye biz yaparız dediniz, biz sizi, “Rafet Vergili, Sözünün Eri” olarak biliriz, eğer bu sözünüzü yerine getirirseniz bende size söz veriyorum sizin heykelinizi hükümet konağının karşısına dikeceğim” diye konuştu.

 

Etiketler: » » » » »
Share
95 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber