logo

09 Ocak 2019

Karabük Dernek Başkanı Öksüzoğlu Zonguldak’tan seslendi

Karabük Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu Zonguldak Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneğini ziyarette bulundu.

Zonguldak Dernek Başkanı Mustafa Yorulmaz ve şehit aileleri görüşen Karabük Dernek Başkanı Öksüzoğlu ziyaret sonrası Meydan Haber’e yaptığı açıklamada, “Dün, bugün ve yarın burada ve cennet vatanımız Türkiye’mizin  her yerinde al bayrağımız özgürce dalgalanıyorsa biliniz ki  şehitlerimizin eseridir. Bu vesile ile Ülkemizin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarının ve istiklal ve istikbalimiz için canlarını seve seve feda eden evlatlarınız olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları Şad mekanları cennet olsun hayatta bulunan gazilerimize rabbimden şifalar sizlere de sabırlar diliyorum” dedi.

Karabük Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hilmi Öksüzoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Biliyorum ki canınızdan çok severek büyüttüğünüz o güzel evlatlarınızı kiminiz dualarla kiminiz gözyaşları ile vatanımızın bölünmez bütünlüğünün korunması ve yaşatılması için askere gönderdiniz. Onlar hiç şüphesiz bizler ve gelecek nesillerimizin hür ve bağımsız olarak yaşayabilmeleri için görevlerini en üst seviyede tamamlayarak şehit oldular. Bizler şehitlerimizi aramızdan ayrıldı görmemeliyiz çünkü onlar yüce Allah’ımızın buyurduğu üzere diridirler ve yaratan Allah tarafından rızıklandırılmaktadırlar. Rabbim sizleri ve bizleri de şehitlerimizin yüksek değerini bilmelerini ve ahirette şehitlerimize ve peygamberimize komşu olmamızı nasip eylesin.

Kömürümüzün başkenti ilinizde ve diğer illerimizde bizleri yakıtsız evlerini aşsız bırakmamak için yerin metrelerce altında canlarını feda eden madem şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun. Ailelerine sabırlar diliyorum.”

 

Share
316 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?
karabük haber