logo

29 Ocak 2019

İYİ Parti’nin Safranbolu adayı Mustafa Özata oldu

İYİ Parti Safranbolu ilçe teşkilatından 31 Mart yerel seçimleri için dengeleri değiştirecek flaş bir hamle geldi. Yaklaşık 2 aydır Belediye Başkan adaylığı için ikna edilmeye çalışılan Mustafa Özata sonunda ‘EVET’ diyerek yerel seçimlere bir kez daha Belediye Başkan adayı olarak katılma karar aldı.

Meydan Haber’e konuşan Özata, “Yeni bir başlangıç için, yeni bir heyecan ve büyük bir enerjiyle göz bebeğimiz Safranbolu’muzun yönetimine talip olmak üzere yola çıkıyoruz. İyi bir ekip ve iyi bir kampanya ile belediye başkanlığını kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Safranbolular hizmetin en iyisine layık” diyen Özata “Bu zamana kadar Safranbolu’ya hizmet noktasında eksiklikler yaşanmış. Safranbolu sıradan bir kent değil ve bu nedenle Safranbolu konseptine uygun projeler çok önem arz ediyor. Biz de elimizden geldiği kadar Dünya Miras Kentine yakışır projelerle halkımızın karşısına çıkacağız. Çok yakında projelerimizi hemşerilerimiz ile paylaşacağız” diye konuştu.

MUSTAFA ÖZATA KİMDİR ?

1963 Yılında Karabük’te doğdu. Davutlar Köyü nüfusuna kayıtlı işçi bir ailenin çocuğu olan Mustafa Özata ilk ve orta öğrenimini Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Lise eğitimini Karabük Endüstri Meslek Lisesi’nde gerçekleştiren Özata yüksek tahsilini ise Uludağ Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı.

Meslek hayatına ülkemizin köklü demir çelik şirketlerinden Ekinciler Holding’de muhasebe müdürü olarak başlayan Mustafa Özata daha sonra hayatında önemli bir yer tutacak olan bankacılık sektörüne adım attı. Yapı Kredi Bankası Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu, Mali analist olarak başladığı bankacılık hayatında başarılarıyla kısa sürede dikkat çeken Özata sırasıyla İzmit Şubesi Müdürü Yardımcılığı, İzmit saha Yönetmenliği, Kadıköy Bölge Müdürlüğü ve İnşaat emlak ve İdari İşler Daire başkanlığı görevlerini üstlendi.

Bankacılık sektörünün ardından iş hayatına ülkenin seçkin şirketlerinde üst düzey yönetici olarak devam eden Özata 30 Mart 2014 seçimlerinde MHP Safranbolu Belediye Başkan adayı oldu ve partisinin oylarını  %400 oranında artırmasına rağmen seçimi az farkla kaybetti. Özata siyasi kariyerine 30 Kasım 2015’ ten itibaren Meral Akşener ile birlikte parti içi muhalefette çalıştı. 24 Haziran 2018 de İYİ Parti’den Milletvekili aday adayı oldu.31 Mart 2019 yerel seçimlerine İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı olarak katılıyor.

 

 

 

Etiketler: » » » »
Share
3.399 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?
#

İYİ Parti’nin Safranbolu adayı Mustafa Özata oldu” için 1 yorum

  1. emin çalışkan : diyor ki:

    son dakika golü diye buna denir.safranboluya hayırlı olsun.şimdi milletin zamanı

Karabük Müzik Kursu