logo

21 Eylül 2019

Her şey çocuklarımızın geleceği için

Karabük’te amatör spor kulüplerine bir yenisi daha eklendi. Şehrin ilk mahallesinin adını taşıyan ‘Karabük Köyü Spor Kulübü ’ Güray Korkut başkanlığında kurularak faaliyete geçti.

Aralarında doktor, mühendis, bürokrat, iş adamı ve profesyonel antrenörün de yer aldığı Kulüp yönetimi 12 Ekim’de start alacak yen sezon için iddialı hazırlanıyor.

Sadece futbol değil, değişik branşlarda da faaliyet göstereceklerini söyleyen Karabük Köyü Spor Kulübü Başkanı Güray Korkut, “Her şey çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği için” dedi.

Meydan Haber’e konuşan Korkut, Karabük Köyünde doğup büyüyen birçok ismin büyük bir vefa örneği göstererek gençlere hizmet için bir araya geldiğini hatırlattı ve açıklamasında, “Sözlerime başlamadan önce 2019-2020 Karabük Amatör Futbol Sezonunun tüm takımlar için sakatlıksız ve başarılı geçmesini temenni ederim.

Öncelikle Karabük Köyü Spor Kulübü’nün keyfi değil bir ihtiyaçtan doğduğunu söylemek isterim. Arkadaşlarımla beraber düşündüğümüz, yıllar öncesinin projesi olan bu kulübün daha önce kurulamamış olmasının üzüntüsünü hala yaşamaktayız, geç kalınmış her bir yılın eksikliğini her gün daha çok çalışıp kapatmak istiyoruz. Doğup büyüdüğümüz, bizi biz yapan Karabük Köyü’ne vefa borcunu ödemek isteyen yönetim, futbolcu ve taraftarlardan oluşan bu kulüp, birlik ve beraberlik sağlandığında neleri başarabileceğini geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize göstermek istiyor. İstiyor çünkü Karabük Köyü yıllardır hak ettiği değeri görmemiştir, toplumdan geri bırakılmıştır, bu çocukların ellerinden tutulmamıştır. Biz de gerek yönetim olarak gerek futbolcu arkadaşlarımızla ve armamıza gönül vermiş taraftarlarımızla bunların son bulması gençlerimizin sosyalleşmesi ve toplumda hak ettikleri değerleri görmeleri adına bu iş için kolları sıvamış ve kısa zaman hedeflerimizi gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Karabük Köyü Spor Kulübü diğer kulüplere nazaran bir futbol kulübü olarak kalmayacak, faaliyet gösteren tüm spor branşlarında olmak istiyoruz ve bu yönde çalışmalarımızı başlattığımızı buradan tüm sporseverlere duyurmak istiyorum.

Yönetimimizden bahsedecek olursak, güçlü bir ekibimiz var ve içerisinde doktor, mühendis, müdür, profesyonel antrenör, milli sporcular, devlet memuru ve iş adamları olan bu insanların tek ortak noktaları Karabük Köyü’nde doğup büyümüş olmaları ve buraya vefa gösterip çocuklarımıza ve gençlerimize mahallelerinden bu ağabeylerinin, ablalarının da çıktığını bu makamlara geldiğini göstermek istiyorlar. Değerli vakitlerinden kısarak bu kulüp için uğraşıyorlar. Her biri birbirinden değerli yönetimimize teşekkür ediyorum.

İlk etap kısa vadeli planlamalarımız Karabük’te ve tüm Türkiye’de sporun öncüsü gözüken reklam yüzü olan futbolda başarı sağlayıp BAL ligine yükselmek istiyoruz. Ve futbolda tüm alt yaş gruplarında yavrularımızı eğitip geliştirip Karabük’ün eksiği olan altyapı sorununa çözüm olmak istiyoruz. Masa Tenisi, Satranç ve Boks olmak üzere bu sezon içerisinde üç branşta daha tescillerimizi yaptırıp Türk Sporuna katkı sağlamak istiyoruz. Uzun vadeli hedeflerimizde ise Karabük’teki kız kardeşlerimizin talepleri üzerine spor branşlarında kendilerini geliştirip geleceklerine katkı sağlamak istiyoruz. Ve erkek kardeşlerimiz için de aynı şekilde arz talep üzerine bizlerden istedikleri branşları alanında uzman antrenörlerle gelişimlerine katkı sağlamak, sporu sevdirmek ve Karabük’teki her bir çocuğumuzu en az bir branşı iyi derecede yapabilecek düzeye getirmek istiyoruz. İl ve Türkiye dereceleri elde edip Milli Takımlarımıza oyuncular göndermek istiyoruz ve gerekli destekleri alırsak bunları yapacağımıza inanıyoruz, bunun için çabalıyoruz. Türk sporunun eksikliklerini görüyoruz, dersimize çalıştık imkanlar dahilinde kuracağımız profesyonel ekiple projeler yazacağız, dilekçeler vereceğiz. Dünyayı değiştirmenin bir şeyi değiştirmekle başlayacağına inanıyoruz. Doğanın ham maddesi insandır, insanları seviyoruz, mutluluklarından mutluluk duyuyoruz. Gün gelecek tüm sporseverler görecek ki toplumdan geri bırakılmış, hak ettiği değeri görmemiş Karabük Köyü, kurduğu Karabük Köyü Spor’la emeğin başkenti Karabük’te ekol ve Türkiye’de sporcu fabrikası olacaktır. Bize inanın, bize güvenin, bu çocuklardan desteklerinizi esirgemeyin, göreceksiniz ki bu çocuklar başaracak, bu çocuklar ellerinden gelenin en iyisini yapacak. Karabük Köyü Spor’da önce iyi insanlar yetiştireceğiz daha sonra o iyi insanların iyi sporcular olmaları için eğiterek yetiştireceğiz. Sözlerime son verirken kulübümüz için emek veren her bir gönüldaşımıza teşekkür ediyorum. Her şey çocuklarımız ve gençlerimiz için” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » »
Share
3.310 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?
Karabük Müzik Kursu