logo

14 Nisan 2019

Hayvan besicisi baba keneden öldü, bebeğinin tedavisi sürüyor

Karabük’te hayvan besiciliği yapan vatandaş, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 7 aylık bebeğinin ise kaldırıldığı hastanede tedavisi sürüyor. 
Edinilen bilgiye göre, Karabük’ün Zobran köyünde üç çocuk babası Yücel Kader (37), grip şüphesiyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Hastanede muayene olan Yücel Kader, tedavisinin ardından evine gitti. Ancak bir süre sonra yine rahatsızlanan Yücel Kader, ikinci kez hastaneye gitti. Doktora 7 aylık bebeğinden kene çıkardıklarını söyleyen Yücel Kader kendisinde de keneden bulaşan KKKA olabileceği şüphesiyle bebeği ile birlikte tedavi altına alındı. Baba ve bebeğinden alınan numuneler Ankara’ya gönderildi. Alınan numuneler pozitif çıkarken, baba Yücel Kader yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cenazesi hastane morgundan alınan Yücel Kader için köyünde cenaze töreni düzenlendi. Tabutun üzerine ve mezarlığa kireç döküldükten sonra Yücel Kader’in cenazesi iş makinesi yardımıyla defnedildi. 7 aylık bebek ise Ankara’daki Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. 

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Yücel Kader’in hastaneye ilk başvurduğunda kene ısırmasından bahsetmediğini, iki gün sonra tekrar geldiğinde 7 aylık bebeğinden kene çıkardıklarını söylediğini ve baba ile bebeğinin KKKA şüphesiyle tedavi altına alındığını söyledi. Sarı, baba Yücel Kader’in yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını, bebeğin ise sağlık durumunun iyi olduğunu ancak ileri seviye tedavi için Ankara’ya sevk edildiğini aktardı. 

Etiketler: » » » » »
Share
3.901 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?
Karabük Müzik Kursu