logo

HADİ TANIŞALIM !


UĞUR BAYIRYOL
karabukmeydan78@hotmail.com

Evet şuan bu yazıyı okuyan büyük ve de küçüklerim başlıkta yazdığım gibi hadi tanışalım.

1975 Karabük’ün bahtı kara ilçesi Ovacık doğumluyum. 1993 yılında sevgili büyüğüm Atilla Karaarslan ağabeyim yanında basın camiasına adımımı attım. 2003 yılına kadar çoğu zaman aktif olarak basın camiası içinde yer aldım. Elimde olmayan nedenlerden dolayı 2003 yılında Ankara’ya taşınmak zorunda kaldım ve tarihler 2017 gösterdiğinde çok ama çok sevdiğim memleketime geri döndüm. Basında yer aldığım yıllarda kamera arkası dediğimiz pozisyonlarda görev yaptığım için hatırlamakta zorluk çekebilirsiniz lakin çok iyi işler yaptığımız o dönemlerde çalıştığım patronlarım bilir. Tekrar basın camiasına köşe yazıları kaleme alarak dönmek istediğimden yukarıdaki ufak tanışma yazısını kaleme aldım ve bugün yazacağım ilk köşe yazısından önce tanışalım istedim.

CAMİDEKİ ÇANLAR ?

Yazıyı okurken sizden fazla değil bundan 10 veya 15 yıl geriye gitmenizi isteyeceğim. O tarihe bir dönelim bakalım. Herkes çok rahat o dönemi hatırlarlar. Hadi gözlerinizi kapatın ve o tarihte camiye girmiş olarak hatıralarınızı canlandırın. Caminin içindesiniz ve saatler öğle vaktini 12’yi  gösteriyor ve caminin içinde tam 12 kere çan sesini duyacaksınız, duydunuz mu? Çoğunuz evet evet hatırlıyorum demeye başladı bence her camide en az 2 adet bu sesi çıkaran saat mevcut değil mi?

Yahu 15 yıl öncesini niye dile getirdin şimdi diyenlere bundan 15 yıl önce camilerimize çanları sokan zihniyetle hoca olarak piyasaya çıkan ve kendine cemaat oluşturan ve güzel ülkemin ayarları ile oynayan zihniyet aynıdır düşüncesindeyim.

O tarihlerde bu saatleri camilere kimler soktu? 15 yıl önce çanlar camilerimizde vururken günümüzde Hıristiyanlar da cennete girecek sözünün zeminimi hazırlandı?

Bana kalırsa aynı tezgahtan çıkmış bir oyuna benziyor sizlerden tek isteğim Müslümanlar olarak fazla değil biraz uyanık olmamız gözleriniz kapalı değil LÜTFEN GÖZLERİNİZ AÇIK UYUYUN kalın sağlıcak ile.

 

Etiketler: » » »
Share
1131 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

  • HADİ TANIŞALIM !

    27 Ocak 2018 GENEL, GÜNDEM, KÖŞE YAZARLARI, Manşet, YAZARLAR

    Evet şuan bu yazıyı okuyan büyük ve de küçüklerim başlıkta yazdığım gibi hadi tanışalım. 1975 Karabük'ün bahtı kara ilçesi Ovacık doğumluyum. 1993 yılında sevgili büyüğüm Atilla Karaarslan ağabeyim yanında basın camiasına adımımı attım. 2003 yılına kadar çoğu zaman aktif olarak basın camiası içinde yer aldım. Elimde olmayan nedenlerden dolayı 2003 yılında Ankara'ya taşınmak zorunda kaldım ve tarihler 2017 gösterdiğinde çok ama çok sevdiğim memleketime geri döndüm. Basında yer aldığım yıllarda kamera arkası dediğimiz pozisyonlarda görev yaptı...
Karabük Kız Yurdu
karabük haber