logo

08 Ağustos 2018

Futbolun ticarete düştüğü sportif açıdan idari menajer tacirliği

İdari menajerler, sportif direktörler vs menajerler futbolun değerini belirleyen, transfer politikasını çizenler gelene gidene karar verip ücret artıran kendi opsiyonunu devamlı en önde tutan Futbolun kirli yeşil sahalarına salıveren, temiz duygulu can dişine takarak formasını terleten kirli yeşil sahayı, saf bir yeşil haline getirmeye çalışan futbolcu arkadaşlarımızı tebrik ederiz. Bu kardeşlerimiz işlerini en iyi şekilde yapmaya çalışırken futbol tacirleri onların sahadaki futbollarını dahi etkileyecek girişimde bulunmaları futbolun ileriye gitmediğini apaçık ortaya sermektedir. Değeri mesela 100 lira eden bir futbolcu nasıl oluyor da, bu paranın 1000 mislisi olabiliyor. Kulüpler bu parayı nasıl ödüyor, bu durumu nasıl çözecekte bu transferi gerçekleştirecek.

Yani şimdi futbol temiz mi oluyor da bu transferler olabiliyor. Eskiden futbolcular kulüplerle anlaşır menajeri varsa daha önceden payına düşen az bir miktarı alır, transfer gerçekleşirdi. Bazı kulüp yöneticileri kendi çıkarları doğrultusunda işlerini yürüttüğünden borç batağına düşen kulüpler olduğunu hep birlikte görüyor ve takip ediyoruz. Futbolun birilerine rant sağladığı bu platform bizleri ilerisi için pekte umut vermiyor desek yeridir.

Futbolun galiba en temiz öğesi de hiç şüphesiz formasını terletenler. İş ahlakını değerini garip şekilde değerler doğrultusunda yürütenler elbette büyük bir kayaya çarpacaklar. Bu kayalar da dağıldığında birilerine değecek ve o ufak parçalanmış kaya parçası büyük bir yara açacaktır. TÜRKİYE CUMHURİYETİN KURUCUSU ATATÜRK’ün miras bıraktığı (BEN SPORCUNUN ZEKİ ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM) deyimini hatırlatarak eğitimin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha görebiliyoruz.

Etiketler: » » »
Share
56 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?
Karabük Kız Yurdu
karabük haber