logo

12 Aralık 2018

FURKAN KAÇAR

Temsilcimiz geçen hafta konuk ettiği İstanbulspor’la karşılıklı atılan gollerle birer puanı paylaştı.Teknik direktör Taner Öcal yavaş yavaş takımı oturtmaya çalışıyor. Gelecek haftalar için, özellikle ikinci yarıya bambaşka takım olarak karşımıza çıkacağı sinyalleri vermeye başladığını hissedebiliyoruz. Tabi ki lig de kalmaya yeter mi?

İstanbulspor maçının hakemi Mustafa Aydın kafaya çarpan topu elle kesti gerekçesiyle, rakibe penaltı düdüğünü çalarak belki de uzun zamandır hasret olduğumuz 3 puanı heba etti. Acaba bu pozisyonu tekrar tekrar izleyip haksızlık yaptığının farkına vardımı? Özetlersek varmamıştır. Kardemir Karabükspor’un genç kalecisi Furkan Kaçar yaptığı kritik kurtarışlarla takımımıza puan kazandırdı.

21 Şubat 1995 doğumlu kalecimiz eğer bu performansını ileri ki maçlara da yansıtırsa geleceğin bir numaraları kalecisi olmaya aday file bekçisi konumuna girer. Allah nazarlardan korusun ! Gerçekten her hafta üstüne koyarak giden bu kardeşimiz yakında süper lig yoluna doğru gider tahminindeyim. Soy ismine bakarsak kaçar gider. Tabi bu bir latife! Şu an itibarıyla hem kendine , hem Karabüksporumuza maddi yönden gelir sağlayacak ilk futbolcu kardeşimizdir. Genç kardeşlerimizin hepsini gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ederim. Bunlar daha yolun başında büyük engelle karşılaştılar. Herkese nasip olmayan bu engelli yamaçlı yolu, kendi açılarından gidecekleri istikameti çizmiş olacaklar. Hayat onlara fırsat sundu. Bu fırsatı çevirecek olan kardeşlerimiz çok çalışarak ve özveri göstererek, bu açığı gidermeleri gerekiyor. Taner Öcal, tabi ki bu konuları bizden daha iyi düşünerek genç kardeşlerimize anlatıyordur.

Temsilcimiz Kardemir Karabükspor cumartesi günü saat 16 da ligin güçlü ekiplerinden Denizlispor’u konuk edecek. Bu maç Denizlispor’un çalıştırıcısı açısından duygusal anlara sahne olacak. 2009/2010 ve 2015/2016 sezonlarında bizi süper lige çıkartan eski teknik direktörümüz tecrübeli sayın Yücel İLDİZ.

Evet sayın okurlarım bu hafta duygusal anların yaşanacağı bir ortam bizleri bekliyor. Belki bize bir kıyak geçer mi dersiniz? Asla mümkün değildir. Kendileri şu an süper lig yolunda ilerliyor.Tabi ki kıyak söylemim de bir latife. Eh bekleyip göreceğiz,her iki takıma da başarı dileklerimi iletiyor, siz okurlarıma da saygılarımı sunarım.

Etiketler: » » » » »
Share
677 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?
karabük haber