logo

FAİR PLAY FUTBOLUN ÖNÜNÉ GEÇTİ

Karabükspor sahasında konuk ettiği Eskişehirspor’a 4-0 mağlup oldu. Maça damga vuran , Eskişehir spor teknik direktör’ü Fuat Çapa’nın fair play hareketi !.

Futbolcumuz Yusuf sakatlandı. Oyuncu değiştirme hakkı kalmadığından maçı bir kişi eksik tamamlamak zorunda kalacak. Bunu fark eden rakip teknik direktör’ü Fuat çapa takımından bir kişiyi dışarı alarak 10 -10 tamamlanmasını sağladı. Bu davranışından dolayı teşekkür ederiz.

Peki bende diyorum ki bu maç öncesi aynı puanda olsaydık ,aynı hareketi yapar mıydı?.. Tabiki de yapmazdı. Takımımızın oyun anlayışı ve oyun kurgusunu taktik teknik açıdan aylardır değinmiyoruz. Değinsek te bir şeylerin olmadığını açıkça görebiliyoruz. Takım aylar önce lige havlu attı. Bunu bilen Karabük kenti eski şaşalı günleri unutup, destek yerine köstek olup takımınızı yalnızlara ittiğini anlayabiliyoruz.

Zaten maç sonu hem başkan hem de teknik direktör Taner Öcal aynı fikirde birleşerek yalnızlıktan şikayet ettiler. Sayın Başkan siz bu durumu biliyordunuz. Ekonomik krizle mücadele ettiğini bu durumu bildiğiniz halde bu göreve geldiniz. Kayyum gelmesin diye bu koltuğa oturdunuz. Siz gelmeden öncede bu takıma sahip çıkılmadığını şimdi mi öğrendiniz. Olayı başka taraflara çekme adına Belediye Başkanına sitem ediyorsunuz. Bu takımı bu hale sizin getirmediğinizi biliyoruz. Ama siz Başkanlığa aday olurken, bir şeyler yapmaya , bir çözüm bulmaya takımı şaha kaldırmaya gelmediniz mi ?..

İlk yapmanız gereken bu duruma bakmalısınız?. Her maç sonu aynı şeyleri söylemek, bir önceki haftayı geri getirmeye benzer. Transfer yasağının kalkmadığı bir ortam da bir başkan olarak bu çözüme bir el atmanız gerekirdi. İki yıldan beri Karabük kenti bir olamadı, diri kalamadı bu durumda. Feridun Tankut dan alınan , darbe hem kenti hem takımımızın halini perişan etmiştir. Ayıkla pirincin taşını.

Etiketler: » » » » » » »
Share
630 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?
karabük haber