logo

05 Aralık 2018

Eskipazar’da Çam Pekmezi üretimi resmen başladı

Eskipazar İlçesinde ikamet e den Hatice Öz, kendi üretimi olan Doğal Çam Pekmezi için girişimlerine başladı. Karabük İl Tarım Orman Müdürü Çetin Ayvalık’tan İşletme Kayıt Belgesini teslim alarak artık bir gıda işletmesi resmiyetinde Çam Pekmezinin resmi üretimine de başlanılmış oldu.

Ziyaret sonrası açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık “Bir girişimcimize destek olmak ve elimizden geleni yapmak bizim asli görevimiz. Hatice Hanım bir bayan girişimci olarak müdürlüğümüze gelmiş ve gerekli yasal süreci tamamlayarak İşletme Kayıt belgesini bugün itibari ile almıştır. Bundan sonra da biz müdürlüğümüz olarak gerekli destekleri Hatice Hanım gibi tüm girişimcilerimize vermeye devam edeceğiz” dedi.
Çam Pekmezi üreticisi Hatice Öz de açıklamasında “Yaklaşık 2 yıldır, oksijen deposu olan çam ve köknar ormanlarımızdan topladığım çam kozalaklarından geleneksel yöntemlerle, en doğal haliyle hiçbir katkı maddesi olmadan kaynatılarak çam pekmezini elde ediyorum. Astım hastası olan çocuklarımın şifa bulması için başladığım bu yolda birilerine faydalı olabilmenin verdiği mutluluk beni buna teşvik etti. Bugün İşletme Kayıt Belgemizi il Tarım ve Orman Müdürümüz Çetin Ayvalık Bey’den almış bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte artık üretim safhasında sadece kendim olarak değil bu konuda çevremde bizimle birlikte hareket eden ve çalışmak isteyen bayanlara da istihdam sağlayarak bu işin çıtasını yükseltmeyi hedefliyorum. Yakın zamanda bir kooperatifle birlikte bu süreci daha da profesyonelleştirerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyorum. Desteklerinden dolayı il Müdürümüz ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: » » » » »
Share
1.561 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?
karabük haber