logo

20 Ocak 2019

Engin Cinkavuk BBP Belediye Meclis Aday Adayı oldu

Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları’nın Karabük’teki etkili isimlerinden Engin Cinkavuk 31 Mart yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) Belediye Meclis üyesi olabilmek için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Seçim çalışmalarına hız veren Karabük BBP’de Belediye Başkan adaylarının yanı sıra Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyelikleri için de başvurular sürüyor. Karabük Belediye Meclis üyeliği için başvuruda bulunan isimlerden Engin Cinkavuk “Dünden bugüne BBP’ye olan sevdamızı Karabük Belediye Meclisinde görev alarak hizmete dönüştürmek istiyoruz” dedi.

Meydan Haber’e konuşan Cinkavuk “Şehit liderimiz Muhsin başkanımızın şu sözlerini siyasi yaşamımda hep düstur edinmişimdir. ‘Önümüzde iki seçenek var. Ya ibret almayanlar gibi tarihin tekerrürüne seyirci kalacağız, yada bu ezberi bozacağız. Biz ikinci yolu seçiyoruz.’ Biz de ikinci yolun doğru olacağına inanıyoruz. Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eylesin” i fadelerini kullandı.

ENGİN CİNKAVUK KİMDİR?

1981 yılında Karabük’te doğdu. 1998 Karabük ticaret meslek lisesi mezunu. 2003-2004 Safranbolu meslek yüksek okulu mezunu evli iki çocuk sahibi. Serbest meslek sahibi.  Sırasıyla 1995 yılında Nizam-ı Alem Ocak’ları İl yönetiminde görev alanların içinde en genç isim olarak dikkat çekti. 2000 yılımda Alperen Gençlik Ocakları İl yönetimi 2004 -2008 yılında Alperen Ocak’ları İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Etiketler: » » » » »
Share
3.406 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?
karabük haber