DEVA Partisi Merkez İlçe 1. Olağan kongresini tamamlandı « Karabük Meydan Haber

Karabük Meydan Haber

DEVA Partisi Merkez İlçe 1. Olağan kongresini tamamlandı

Bu haber 29 Eylül 2020 - 14:48 'de eklendi.

Ali Babacan’ın Genel Başkanlığını yaptığı DEVA Partisi’nin Karabük Merkez İlçe 1. Olağan genel kurul toplantısı tamamlandı.

Hafta sonu Yenişehir Büyük Kulüp’te yapılan kongreye Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Bilgiç, Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Ereğli İlçe Başkanı Handan Aktimur ve civar il ve ilçelerden gelen parti yöneticileri ile Karabük delegasyonu katıldı.

Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen kongrenin Divan Başkanlığını Av. Furkan Arık yaparken kurucu Merkez İlçe Başkanı Av. Ayhan Duru yeni dönemde de DEVA Partisi’nin Merkez İlçe Başkanı seçildi.

Kongrede yaptığı konuşma sık sık coşkulu kalabalık tarafından kesilen Duru bütün güçleriyle seçimlere hazırlandıklarını ve en başarılı sonucu elde etmek için geceli gündüzlü çalışma programı uygulayacaklarını söyledi.

DEVA Partisi Karabük Merkez İlçe Başkanı Av. Ayhan Duru kongrede yaptığı konuşmada şunları kaydetti;  “Bizler ümidini kaybetmiş gençlerin ümidi olmak için yola çıktık. Bizim en önemli vaadimiz geleceğimiz olan gençleredir.

İnşallah bizler, gençler için liyakate dayalı bir kamu personel rejimi kuracağız.

Bu sayede gençlerimiz hak ettikleri yerlere kendi azim ve kararlarıyla geleceklerdir.

Kuracağımız bu sistem de objektiflikten uzak olan mülakat sisteminin hiçbir şekilde yeri olmayacaktır. Mülakat sistemini bütünüyle kaldıracağız.

Böylece sadece KPSS gibi yazılı sınavlar ile; müfettişlik, hakimlik ve kaymakamlık gibi a grubu kadrolar da dahil tüm kamu kadrolarına siyasi tanıdığı olanların değil hak edenlerin alınmasını sağlayacağız.

Dağda hayvan güden, dayısı veya milletvekili tanıdığı olmayan çobanın yalnızca kendi azmiyle okuyup iş güç sahibi olabileceği, liyakate dayalı bir sistem kurmayı vaat ediyoruz.

Ülkemiz bu noktada kısır bir döngü içine girmiştir. Her dönem iktidar sahipleri kendi yandaşlarını layık olup olmadığına bakmadan kamuya almış ve diğerlerini dışlama yoluna gitmiştir.

Bu da her dönem mağduriyetlere neden olmuş ve toplumda sağcı solcu, dinci dinsiz, milliyetçi komunist, alevi sunni gibi kamplaşmalara neden olmuş ve her dönem devlette kadrolaşma hareketine dönüşmüş ve bu tür siyasi yaklaşımlar toplumsal barışın bozulmasına ve intikam duygusunun yerleşmesine sebep olmuştur.

Bu kısır döngü bir toplumun en önemli kaynağı olan insan kaynağını ülkemizde her 10 yılda bir yok etmektedir.

Bu düşünce ortaçağ Avrupasının skolastik düşüncesi gibi toplumumuzu geri bırakmıştır. Biz DEVA partililer bu düşünce tarzını değiştirmeye geldik.

Ülkemize yeni bir siyaset tarzı ve yeni bir vizyon kazandıracak bugüne kadar hiç görülmemiş bir siyaset yapacağız.

Edebiyat derslerinden hatırlayacağınız üzere bir dönem ülkemizde sanat için sanat ya da halk için sanat tartışması yapılmıştı.

Siyasette bu tartışılmadı hiç çünkü hep siyasetçiler kendisi için siyaset yapmaya alıştırıldı.

Biz bu tabuyu da yıkacağız ve halk için siyaset yapacağız nitekim Karabük te oluşturulan teşkilat il başkanımızdan tutun bütün üyelerimize kadar tek yürek bunu haykırmaktalar.”

Yapılan seçimler sonucunda Ayhan Duru Başkanlığındaki DEVA Partisi Karabük Merkez İlçe teşkilatında, Abdullah Bekci, Bahadır Sakallıoğlu, Ömer Aktaş, Mevlüt Taştepe, Didem Ankut, Derya Akbıyık, Emrah Kocakaya, Bedia Arslan, Hasan Ertuğrul Yılmaz, İlyas Aras, Berru Mermer, Ahmet Çetin, İmdat İncesu ve Murat Arslan görev aldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.