logo

08 Kasım 2018

Coşkun Güven Yenice aday adaylığı için gün sayıyor

Karabük’ün başarılı yöneticilerinden Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven AK Parti Yenice ilçe Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurusu için bugün görevinden istifa edecek.

Güven AK Parti’de aday adaylığı başvuru sürecinin son günü olan 12 Kasım Pazartesi günü Yenice İlçe teşkilatına Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yapacak.

COŞKUN GÜVEN KİMDİR?

1972 Yenice doğumlu olan Coşkun GÜVEN, İlk ve Orta Okulu Yenice’de, Liseyi Karabük Demir Çelik Lisesinde tamamladı. LİSANS EĞİTİMİNİ  Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde, YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNİ de Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanlarında tamamladı. Memuriyet hayatına Zonguldak SGK İl Müdürlüğünde başlayan Coşkun GÜVEN, 1999 yılından itibaren de Karabük SGK İl Müdürlüğünde Memur, Şef, Safranbolu Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü, SGK İl Müdür Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2012 yılından itibaren de Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

İstihdam Politikaları, işgücü piyasası ve Türkiye’deki Aktif İşgücü Eğitim Programları ve Uygulamaları konularında akademik çalışmaları olan Coşkun GÜVEN, Spor camiasının da yakından tanıdığı biri. Kendisi uzun süre futbol hakemi ve yöneticiliği ile TFF Temsilcisi olarak yerel ve ulusal düzeyde ilimizi temsil etti.

 

Etiketler: » » » »
Share
3.690 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?
karabük haber