logo

13 Temmuz 2019

CHP’den emekli zam oranına sert tepki

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır emeklilere yapılan maaş zammına tepki göstererek ülke genelinde olduğu gibi Karabük’te de emeklilerin hayal kırıklığına uğradığını söyledi.

Çakır açıklamasında, “Emeklilere yapılan zam başta Karabük’teki emeklilerimiz olmak üzere tüm ülkede hayal kırıklığına yol açtı.

Çarşı ve pazarda gıda fiyatları sürekli artarken SGK ve Bağkur emeklilerine %5, emekli sandığı emeklilerine %6 zam yapılması emeklilerimizi üzmüştür.

Haziran ayında elektrik, doğalgaz, çay ve tekel ürünlerine ortalama %15 zam gelirken, zammın temmuz ayından yürürlüğe girmesiyle emeklilere yapılan artış zaten elinden alınmış oldu.

Yılbaşından bu yana market ürünleri ne, yaş sebze ve meyvelere, temel gıdanın yanında, temizlik ürünleri kürekle zamlanmakta iken, masa başında tefe, Tüfe hesabı yapanlara ve enflasyonu düşük gösterenlere emekliler hakkını helal etmemektedir.

Tüm emeklilerimizin durumu yeniden ele alınarak emekliler arasındaki maaş dengesizliğinin ortadan kaldırılması, emeklilerin aldığı ücretler göz önüne alınarak emeklilere zam verilmesi emeklilerimizin insanca yaşayabilmesi için gerekli düzenlemelerin yapılması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » »
Share
985 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?
karabük haber