logo

22 Eylül 2018

“Çaylı düşmanlığı birilerinin gözünü karartmış”

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, belediye çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunarak, yüzde 95 oranında ilçeye verdikleri sözlerine yerine getirdiklerini ifade etti.
Başkan Çaylı, 2014 Mart ayında seçim beyannamesinde Yenicelilere verdiği sözlerin yüzde 95’ini gerçekleştirdiklerini belirterek, “ Tabi Yenice küçük ölçekli ilçe belediyemiz. Yenice şartlarımıza göre de imkanları da ortaya koymak lazım. Yenice Belediyesi’ni değerlendirirken başka belediyeler ile mukayese ederken ekonomik duruma, gelir durumuna, iş gücüne ve personel durumuna bakmak gerekiyor. Ancak biz ekibimizle, çalışma arkadaşlarımızla yüzde 95 oranında çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Dudak uçurtacak hizmetlerde yaptık. Örneğin seyir terası bölgenin en iyi projelerinden birisi. İki defa projeyi yazdık ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan (BAKKA) geçti. Bu da gösteriyor ki, BAKKA gibi belediyelere yardım eden Kalkınma Ajansı bizim projeyi tarafsız bir şekilde inceleme kurullarına incelettiğinde hak eden bir proje yazabiliyor, gerçekleştirebiliyoruz. En son 1 Milyon TL’lik projeyi imzaladık. Teras projemizde BAKKA’dan aldığımız hibe yardımı ile inşallah bu sezon bitecek” dedi.

Koltukta oturuyorum mantığı bitti
Yenice de araç ve gereçlerin tamamına yakını değiştirdik, yeniledik” diyen Çaylı, “Ekipmanımız Yenice Belediyesinin bütün imkanlarına cevap verecek nitelikte. Halkımıza ne söz vermişsek tamamını gerçekleştirmeye gayret ettik. Bu da bizim gurur vesilemiz. İnsanımızın bastığı her yeri değiştirdik. Yenice de şuanda ben koltukta oturuyorum mantığı bitti. Arazide insanımızın isteklerini yerinde inceleyen bir fiil ziyaret etme noktasına getirdik. Yenice Belediyesinin getirmiş olduğu hizmetler şuan da yaşam standardını üst seviyeye getirmiş durumda” ifadelerini kullandı.

İmkan ne kadarsa o kadar hizmet
Yol çalışmalarında kaplama malzemesi olarak asfalt ve parke kullandıklarını söyleyen Çaylı, “Beton kullanmıyoruz. Yenice Belediyesi sınırlarında Atatürk Mahallesinde bir yol var. Bu yolun sarı mucur ile mucurlandı. Bir de İsmetpaşa mahallesindeki Çengeldağı yolu, Kuz köye giden meskun yollarımız var. Bunların dışındaki yollarımız ya parke yada asfalt yapıldı. Belediyeden imkanları ölçüsünde hizmet alıyorlar. Geçtiğimiz yıl 15 bin TL’ye aldığımız bir tanker yani 25 tonluk asfalt bu sene 75 bin TL. Belediyenin 5 misli geliri artması lazım ki geçen seneki standartları yakalayabilsin. Bunu yakalamakta mümkün değil. Dün 4 liraya aldığınız mazot çıkmış 6-7 TL’ye. Yani imkan ne kadarsa o kadar hizmet. Yenice Belediyesi 2009-2019 yılları arasında işçi ve memurunun maaşını aldığı bir döneme getirdik. Bundan sonra Belediye çalışanları ve insanları bu şekilde maaş almalı ki bunun yansıması halka ve esnafa oluyor. Hem Yenice esnafına hem de çalışanına ödememiz sosyal noktada katkı sağlamış oluyor” diye konuştu.

 

 

Etiketler: » »
Share
125 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?
karabük haber