logo

03 Aralık 2019

Çakır’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çakır mesajında, “Dünya Engelliler günü, engellilere yönelik çalışmalara dikkat çekebilmek için önemli bir gündür. Nüfuzumun %13’nün engelli olduğu ülkemizde hepimizin potansiyel bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli bireylerimizi sosyal hayatın içine çekmeliyiz.

Engelli çocuklarımızın eğitimi konusunda daha çok çaba sarf etmeliyiz. Ülkemizde maalesef engellilerin eğitim alma ve meslek edinme imkânları kısıtlıdır. Engelli bireylerin eğitim ve iş imkânlarının geliştirilmesi devletimizin en önemli sorumluluklarından biri olmalıdır. 3 Aralık tarihi hükümetin engellilerle ilgili uygulamaları ve mevcut durumlarını sorgulama tarihidir.

Engellilerimize karşı ayrıcı zihniyetle mücadele edilmeli, 3 Aralık Dünya Engelliler günü toplumsal farkındalık açısından fırsat olarak değerlendirilip, daha mutlu ve huzurlu bir dünya kurmak ümidiyle bütün engellilerin engelliler gününü kutlar, tüm engellilere engelsiz bir yaşam dilerim” ifadelerine yer verdi

Etiketler: » » »
Share
593 kez okundu
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?
Karabük Müzik Kursu